Nezdařená špionáž: Policie zatkla zaměstnance Samsungu

Samsung špionáž policie procesory

Když se jednou za čas na veřejnosti objeví fotografie zachycující například připravovaný design telefonu nebo tabulku se specifikacemi, jde o problém, který k výrobě žádané elektroniky prostě tak nějak patří. A často může takové dění produktu i značce pomoci. Pokud se ale někdo rozhodne, že “z továrny” na snímcích vynese informace o technických detailech a výrobních postupech k nejmenším součástkám, to už je jiný kalibr. Takový, který aktuálně řeší korejský Samsung.

Společnost domácím médiím potvrdila, že chytila a předala policii zaměstnance, který se pokoušel o tzv. průmyslovou špionáž. Patrně za účelem získání materiálů, které by mohl později prodat konkurenci, si údajně dotyčný vyfotil na obrazovce monitoru až stovky tajných dokumentů, schémat či postupů. Uvozovky v prvním odstavci jsou na místě, protože mělo jít o záznamy pořízené během práce z domu.

Zatímco počítač při procházení dokumentů zakazoval pořizování snímků, dotyčný si fotil obrazovku mobilem. Šlo prý o data související s výrobou procesorů. Firma Samsung situaci dál nekomentuje, jelikož běží vyšetřování, ale teoreticky mohlo jít o pokus odhalit detailní proces výroby čipsetů 5nm a dokonce 3nm technologií.

Co myslíte, že dotyčnému za takovou špionáž hrozí?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)