Samsung Smart Bike – chytré kolo spárované s Androidem (koncept)

Samsung_smart_bike_urbancycling_4

Napadlo vás někdy, že by vaše jízdní kolo umělo o něco více, než jen zdolávat terén a vzdálenost? Koncept Samsung Smart Bike od Samsung Maestros Academy dokazuje, že se něčeho podobného možná brzy dočkáme. Toto chytré jízdní kolo se totiž naučilo spárovat s mobilním telefonem, který je ke kolu připevněn magnetickým držákem, a využívat tak moderní technologie. Nechybí tedy například integrace zadní kamery, jejíž obraz je v reálném čase přenášen na displej mobilního telefonu. Vy, jako řidič, tedy ihned víte, co se děje za vaším zadním kolem. Laserové paprsky zase promítnout na vozovku pruhy, které mají značit bezpečnou okolní vzdálenost. Podle tvůrců nechybí ve výbavě ještě poziční světlo, Arduino modul, Wi-Fi a Bluetooth konektivita. Díky spárovanému telefonu a speciálnímu softwaru můžete sledovat rovněž cyklisty se Samsung Smart Bike kolem vás a trackovat si vlastní cestu.

Samsung-Smart-Bike-2

Samsung Smart Bike – Milan Design Week

Samsung Smart Bike - Milan Design Week

Zakřivený hliníkový rám by měl poskytnout pohodlí a hlavně pak bezpeční při jízdě. Samsung Smart Bike představuje pouze koncept, a tak je otázkou, zda se vůbec dostane do výroby. Tento koncept každopádně napovídá, že se v budoucnosti možná dočkáme jízdních kol, které již podobné vychytávky budou obsahovat. Stejně tak jsme ale přesvědčeni, že náruživí cyklisté podobná kola ihned odmítnou, neboť každý gram navíc se počítá, že?

zdroj: maestrosacademy.it

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)