Samsung představil svůj první herní notebook s RTX 3050 Ti. Co na něj říkáte?

samsung odyssey

Společnost Samsung představila na nedávné akci Galaxy Unpacked kromě jiného také svůj první herní notebook. Dostal název Galaxy Book Odyssey a jedná se o “nejvýkonnější zařízení Galaxy”, o kterém jsme vám před pár týdny psali i my.

Samsung představil svůj první herní notebook

Samsung nový notebook prezentuje jako výkonný herní stroj, který je ale vhodný i na běžné každodenní používání. Uvnitř tikají procesory Intel 11. generace, přičemž je na výběr z Core i5 a Core i7. Grafický výkon dostávají na starost nové grafické karty Nvidia GeForce RTX 3050 Max-Q nebo RTX 3050 Ti Max-Q. V Galaxy Book Odyssey si druhá jmenovaná grafika odbyde svou premiéru. Dle dostupných informací má být přibližně stejně výkonná jako notebooková RTX 2060. Obě dvě grafické karty disponují 4 GB GDDR6 pamětí a jde o karty vhodné pro hraní ve Full HD.

Dominantou je 15,6″ TFT displej s Full HD rozlišením. Samsung se však nepochlubil obnovovací frekvencí, takže se dá čekat že půjde o 60 Hz panel, což je škoda. Hry jako Counter-Strike: Global Offensive nebo Call of Duty Warzone totiž na takto výkonném notebooku poběží minimálně na 130 FPS a vyšší obnovovací frekvence by se jistě hodila. Laptop váží asi 1,85 kg, což je na herní notebook velmi dobrá hodnota. K dispozici dále bude až 1 TB SSD disk a až 32 GB operační paměti RAM. O bezpečnost se postará čtečka otisků prstů a stereo reproduktorům nechybí podpora Dolby Atmos. Cena začíná na 1 399 dolarech, což je asi 30 000 korun a na trhu bude k dispozici v srpnu.

Co na notebook říkáte?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)