Samsung globálně uvedl chytrý monitor, který snadno napojíte i na mobil

Samsung představil Smart Monitor

Napadlo vás někdy, jaký mezistupeň je mezi chytrou TV a obyčejným monitorem? Třeba pro případy, kdy vám jde primárně o zrcadlení obsahu z mobilu a nutně nepotřebujete televizor se vším všudy? Když si odmyslíte schopnost ladit kanály a ponecháte operační systém, vyjde vám z toho přesně zařízení jménem Smart Monitor, které nyní globálně představil jihokorejský Samsung. V tento moment jde o tři varianty plochého monitoru, který je vybavený systémem Tizen 5.5 a podporuje DeX, AirPlay 2 nebo i aplikace jako Netflix nebo YouTube.

Modely jsou označeny M7 a M5. První jmenovaný má úhlopříčku 32 palců, 4K rozlišení, USB-C konektor (65 W), dva HDMI vstupy a 3x klasické USB. K tomu bezdrátovou konektivitu Bluetooth 4.2 a WiFi 5. Levnější model M5 bude dostupný ve velikostech 27 a 32 palců, přičemž u obou nabídne nižší Full HD rozlišení a budou bez USB-C a jednoho klasického USB konektoru.

Cena modelu M7 je 459 eur (cca 12 100 Kč). Dvaatřicetipalcový M5 vyjde na 339 eur (cca 8 900 Kč) a ten menší na 289 eur (cca 7 600 Kč). Součástí všech variant je také dálkové ovládání. Samsung představil sérii Smart Monitor již před nějakou dobou, až nyní ji ale posílá do světa. Začala se prodávat 16. listopadu v USA, Číně a Kanadě. Koncem měsíce postupně vyrazí na další trhy.

K jakému účelu by se vám takový monitor hodil?

Zdroj: Samsung

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)