Samsung musí zaplatit půl miliardy dolarů za kopírování Applu

samsung kopirovani applu

Možná si ještě pamatujete patentovou válku mezi společnostmi Apple a Samsung. Po sedmi letech soud rozhodl a Apple vyhrál 539 milionů dolarů. Původně požadovali 1 miliardu dolarů za škody způsobené kopírováním iPhonu. Samsung chtěl za “kopírování Applu” zaplatit “pouze” 28 milionů.

Kopírování Applu se Samsungu moc nevyplatilo

Samsung před sedmi lety byl v mobilních telefonech jiná společnost než nyní. První Samsung Galaxy telefony hodně připomínaly Apple iPhone. I z toho důvodu před lety započaly velké patentové války, které se táhnou do dnešních dnů. Nyní soudy rozhodly o tom, že Samsung ilegálně kopíroval patentové prvky, které se týkaly například zakulacených rohů, rámečku na přední strany zařízení a uspořádání ikon na domovské obrazovce.

samsung apple spory soud pokuta

Už minulé soudy rozhodly o tom, že Samsung patenty porušil, už jde tak víceméně jen o výši náhrady škody. Apple žádal miliardu dolarů, Samsung naopak 28 milionů dolarů. Poslední verdikt, který byl vynesen včera, rozhodl, že korejská společnost má zaplatit 539 milionů dolarů. Advokáti Samsungu uvedli, že rozsudek není založen na důkazech a odvolali se. Nyní má případ na starost odvolací soud. Když se verdikt potvrdí, bude muset Samsung doplatit dalších 140 milionů dolarů.

Pamatujete si ještě na patentové bitvy mezi Samsungem a Applem?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)