Samsung plánuje na 12. červen akci Galaxy Premiere, kde představí nové tablety

galaxy_premiere_2014_ico

Společnost Samsung Electronics rozeslala pozvánky na akci Galaxy Premiere 2014, plánovanou na 12. června v New Yorku v Madison Square Garden, na které by dle očekávání měla představit nové tablety s operačním systémem Android a AMOLED displeji.

Pozvánka na akci Samsung Galaxy Premiere 2014 Pozvánka na akci Samsung Galaxy Premiere 2014

Že se bude jednat o tablety, naznačuje i text v pozvánce, kde je uvedeno: “Samsung Galaxy Premiere 2014, Tab into color,” přičemž označení “Tab” používá tento výrobce pro svou řadu tabletů. Odkaz na barvu pak může znamenat, že produkty budou k dispozici ve více barevných provedeních. O případných dalších plánech (například představení telefonů řady Galaxy S5 – mini, Neo, Prime) není v tuto chvíli nic známo.

V loňském roce v rámci akce Samsung Galaxy Premiere 2013 v Londýně byla představena zařízení Galaxy S4 mini, Galaxy S4 Active, Galaxy S4 Zoom, ATIV Book 9, ATIV Book 9 Lite, ATIV Tab 3 a další.

Začátkem tohoto týdne bylo také oznámeno, že Samsung pracuje na třech nových tabletech série Galaxy Tab S, včetně jednoho s obrazovkou 13,3 palců a rozlišením 2560 x 1600 obrazových bodů. Samsung již protáhl velikost obrazovky svých tabletů až na 12 palců s Galaxy Tabem Pro 12.2. Další novinky by měly mít displeje velké 8,4″ a 10,5″.

Samsung nejspíš představí nové tablety s AMOLED displeji Samsung nejspíš představí nové tablety s AMOLED displeji

Podobně, jako v segmentu chytrých telefonů, se i na tomto poli Samsung snaží co nejvíce konkurovat Applu množstvím různých modelů. Spočítáme-li prodané kusy, můžeme konstatovat, že je to poměrně úspěšná strategie. Během prvního čtvrtletí tohoto roku Samsung prodal 11 200 000 tabletů, což znamená meziroční nárůst o 32 %. Apple je ale stále na špičce s celkovým počtem 16,4 milionů prodaných kusů, nicméně s meziročním nárůstem o 16,1 %.

Červnová akce není jedinou, kterou Samsung pořádá v nadcházejících týdnech – společnost také rozeslala pozvánky na 28. května do San Francisca, kde se očekává prezentace rozšíření nabídky souvisejících se zdravím.

Zdroje: PC World, GSM Arena, Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)