Samsung opravil závažnou chybu u některých svých telefonů. Co způsobovala?

Samsung opravil závažnou chybu u svých telefonů

Před několika dny jsme vás informovali o závažné chybě Android telefonů, kterou odhalila agentura Check Point Research. Jde především o telefony, které používají modemy od Qualcommu. Hackeři totiž pomocí něj mohou odposlouchávat vaše hovory, číst SMS zprávy a podnikat další nepříjemné kroky. Samsung však prý tuto závažnou chybu u některých svých telefonů opravil.

Samsung opravil závažnou chybu u svých telefonů

Již od ledna tohoto roku Samsung zavedl několik bezpečnostních záplat, která mají opravovat tuto chybu v telefonech s modemem Qualcomm. Jihokorejský gigant však neuvedl, kterých modelů se to konkrétně dotýká. Dle něj ale bude po instalaci květnových bezpečnostních záplat drtivá většina telefonů opravená. Uživatelé se tak zřejmě nemají čeho bát.

Konkrétní chyba je známá jako CVE-2020-11292 a pokud zabrouzdáte do Android AOSP záplat, její opravu tam nenajdete. Samsung se o ní totiž postaral sám nezávazně na Googlu, za což mu patří velký palec nahoru.

Jak často se setkáváte s viry v telefonu?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)