Ohebný telefon od Googlu nebo Applu? Samsung svou technologii nabídl konkurenci

ohebny telefon apple ohebny displej samsung

Technologie ohebného telefonu Samsung Galaxy Fold je rozhodně inovativní a pravděpodobně ovlivní budoucnost telefonů společně s jinými ohebnými zařízeními, jako je Huawei Mate X. Zanedlouho bychom se mohli dočkat i ohebných zařízení od Applu nebo Googlu. Samsung údajně již oběma společnostem poskytl vzorky s technologií ohebného displeje.

Samsung nabízí technologii ohebného displeje Applu i Googlu

Cílem Samsungu je to, aby oběma společnostem pomohla se zavedením ohebného telefonu do sériové výroby. A proč by Samsung pomáhal konkurenci? Je to jednoduché, v první řadě Apple ani Google jsou společnosti, které nejsou schopné vytvářet vlastní displeje. Spoléhají se právě na dodavatele. Ostatně i v iPhonech jsou displeje Samsungu.

Pro korejskou společnost to tak jsou další peníze a možnost, jak zaplatit drahý vývoj ohebného displeje. Další věcí je to, že když bude více ohebných telefonů, zvýší se i zájem vývojářů tvořit speciální aplikace pro tyto telefony.

A jak se ukázalo mnohokrát v historii, podpora aplikací je hodně důležitá. Samozřejmě na těchto telefonech fungují i klasické Android aplikace, ale ohebný displej otevírá úplně nové možnosti. Dalším důvodem, proč Samsung nabízí displej konkurenci, je samotné snížení ceny displeje. U Galaxy Fold se nepočítá s masovým rozšířením, právě i kvůli vysoké ceně přesahující částku 50 tisíc. Pokud ale o displej bude větší poptávka, půjde i cena dolů.

Get to Know the Galaxy Fold

Get to Know the Galaxy Fold

Posledním důvodem, který nás napadá míří hlavně k Applu. První dojmy z ohebných telefonů nejsou zatím příliš pozitivní a mnoho lidí si nedokáže představit, že by v současném stavu dokázali používat ohebný displej. Pokud je nějaká společnost, která dokáže nové technologie “prodat” masám lidí, je to Apple. V minulosti jsme mohli i několikrát slyšet z úst šéfu výrobců Android telefonů, že s novou technologií mohli přijít dávno před Applem, ale čekali na to, až jím Apple “ušlape” cestičku. Podobně by to mohlo být i u ohebných telefonů.

Je podle vás ohebný displej tou správnou budoucností telefonů?

Zdroje: techradar.com, letsgodigital.org

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)