TOPlist

Kdy budou mít ohebné Samsungy i odolnost proti prachu?

Samsung Galaxy ohebné telefony odolnost proti prachu

Skládací mobily korejského Samsungu jsou pro konkurenční značky, které se pokoušejí rovněž prorazit v segmentu flexibilních telefonů, inspirací a vzorem hned v několika ohledech. Jedním z nich je určitě odolnost těchto mobilů, neboť modely Galaxy Z Flip a Galaxy Z Fold disponují v posledních dvou generacích certifikací IPX8. To znamená, že jsou v podstatě vodotěsné, což je u této konstrukce obdivuhodné. Jak daleko ale mají k tomu, aby i znaménko X proměnily v nějakou vyšší odolnost proti prachu? To prozradil šéf mobilní divize Samsungu TM Roh.

Understanding water and dust resistance for Samsung mobile products | Samsung US

Understanding water and dust resistance for Samsung mobile products | Samsung US

„Jsme si dobře vědomi požadavku spotřebitelů na odolnost proti prachu a vyvíjíme různé snahy, abychom toho dosáhli. Vzhledem k povaze skládacích zařízení je v nich ale mnoho pohyblivých částí, takže je prachotěsnost obtížná,“ argumentuje představitel korejského giganta. Zákazníci podle něj musejí „ještě chvíli počkat“.

Je logické, že nejde o snadný úkol, nicméně v této oblasti by se naopak mohl u konkurentů inspirovat Samsung. Například Motorola Razr Plus má certifikaci IP52. To sice znamená, že v oblasti vodotěsnosti nabízí ochranu jen proti kapající vodě, nicméně pětka na první pozici tohoto značení zaručuje druhé nejdokonalejší krytí proti prachu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak moc vám záleží na tomto druhu krytí?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)