Menu

Samsung představil nový OLED displej, který má být nerozbitný

Samsung už se výrobou OLED displejů zabývá nějakou tu dobu. A to včetně různých ohebných displejů. To většinou znamená, že ohebný kus je schovaný za krycím sklem. To se ale má změnit. Nový OLED displej, který dnes Samsung představil a byl oficiálně certifikován, v sobě už rovnou obsahuje ohebný plastový kryt. To má oproti klasickému tvrzenému sklu několik výhod.

Nový OLED displej společnosti Samsung je ohebný a nerozbitný

Certifikace nerozbitnosti probíhala u Underwriters Laboratories, kde se displej Samsungu podrobil celkově 26 testům pádů z 1,2 metru. Displej i po pádech fungoval stejně a neměl žádnou poruchu ani poškození. Přežil také testování v 71 stupních Celsia a -32 stupních Celsia. Dokonce bez problémů přežil pády z 1,8 metru, což už je výrazně vyšší výška než určují normy stanovené ministerstvem obrany USA.

Samsung displej

“Zpevněný plastový kryt je obzvlášť vhodný pro přenosná zařízení. A to nejen z důvodu nerozbitnosti, ale také díky své nízké hmotnosti, průsvitnosti a tvrdosti, které se velmi podobají sklu,” řekl Hojung Kim, generální ředitel komunikačního týmu Samsung Display.

Hlavní použití bude v chytrých telefonech. Nebude ale jediné, využít se prý dá také u přenosných  herních konzolí, displejích pro automobily, v tabletech atd. Prozatím v tuto chvíli není známé, kdy se objeví první telefony s tímto displejem.

Těšíte se na první telefony s tímto novým OLED displejem?

Zdroj: TZ

 

Komentáře

AdamChovanec

AdamChovanec -43

26.7.2018 18:53

Jako novinka je novinka je to pěkná, ale jsem teda hodně zvědav na cenu. Podle mě to nikdo nebude kupovat

Wortos

wortos 70

26.7.2018 19:05

A pak spadne z 20cm postele a krup .. moc tomu nevěřím beztak házeli jen 20g displej ať ho zkusí zatížit 200g tělem smartphone a je po nem

Cardi

cardi -375

26.7.2018 23:09

Wortos A jeho hloupě kecy dmnt oú je

RSS (komentáře k článku)