Vlajkový Samsung jako očařův pomocník. Podívejte na asijský upcycling

Samsung mobily měření zraku EYELIKE

Staré telefony, které nejsou úplně na odpis, není rozhodně nutné vyhazovat. Taková je myšlenka programu Galaxy Upcycling, se kterou přišel v roce 2017 korejský Samsung a v rámci kterého už bylo dosaženo velmi zajímavých výsledků. Jedním z nich je určitě projekt EYELIKE, který aktuálně ve Vietnamu, Indii, Maroku a Papui Nové Guinei pomáhá v oblasti oftalmologie neboli “očařiny”. Starší vlajkové Samsung mobily při něm slouží jako pomůcky pro měření zraku.

ukázka

Telefony v tomto případě plní roli mozku optického přístroje, který je složený i s dodatečné optiky. Mobil je v první fázi zodpovědný za zobrazení výsledků, které pak analyzuje i aplikace s umělou inteligencí. “Hledali jsme jednoduchý způsob, jak péči dostat jednoduše k co nejvíce lidem. Když jsme poznali potenciál programu Galaxy Upcycling, rozhodli jsme se ho zařadit do našeho výzkumu,” vysvětluje doktor Sangchul Yoon z Yonsei University Health System (YUHS). Kromě akademiků spolupracuje Samsung také s Agenturou pro prevenci proti slepotě (IAPB).

Samsung mobily měření zraku Indie

Samsung mobily jsou jako pomůcky pro měření zraku pod hlavičkou projektu EYELIKE využívány od roku 2019. Startovní zemí byl Vietnam, kde se doposud podařilo vyšetřit pomocí devadesáti přístrojů asi 19 tisíc lidí. Nyní se projekt rozšiřuje do dalších tří zmíněných regionů.

Kdy jste byli naposled u očaře?

Zdroj: Samsung

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)