Vylepšený Samsung prohlížeč zablokuje sledování a umí měnit písma

Samsung Internet 14.0 beta

Aplikace Samsung Internet, která je základním nástrojem pro procházení webů v Galaxy mobilech, přichází v nejnovější beta verzi 14.0 se zajímavými novinkami. Uživatelé se mohou těšit mimo jiné na možnost automatického blokování shromažďování dat na stránkách nebo vylepšený Reader Mode neboli režim pro pohodlnější čtení. V rámci něj půjde nastavit jiné písmo podle vlastního vkusu. Dorazila také možnost vícenásobného spuštění prohlížeče, jehož okna mohou být zobrazena vedle sebe.

zabezpeceni

Pokročilý Smart Anti Tracking se má v aplikaci Samsung Internet v beta verzi 14.0 starat o to, že automaticky po vstupu na web pozná a ukončí pokusy o shromažďování dat. Objeví se také nový kontrolní panel, na kterém budou podrobné informace o zabezpečení, včetně třeba počtu zablokovaných nástrojů či vyskakovacích oken.

Samsung-Internet-14.0-beta-multitasking-oknaPo kliknutí se spustí animace...

Zmíněný Reader Mode půjde zapnout v “Labs” a umožní měnit fonty dle libosti. Pokud máte tedy v oblibě čtení delších textů a standardní písmo se vám úplně nelíbí, novinka vás jistě potěší. Vícenásobné spuštění prohlížeče zprostředkuje App Pair mód a Samsung Internet může mít až tři okna. Mezi další nové funkce patří například i přizpůsobení pro ohebné telefony.

Samsung Internet Browser Beta
Samsung Internet Browser Beta

Do plného vydání 14.0 by se měl Samsung prohlížeč přetavit v průběhu dubna. Na ostrou verzi si můžete počkat a pak ji nainstalovat po obdržení notifikace. Odkaz na stažení beta vydání máte případně výše.

Jak se vám čtou delší texty v mobilním prohlížeči?

Zdroj: Samsung

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek