Nový Samsung Galaxy Z Flip4 potěší hlavně kreativce

Samsung Galaxy Z Flip4 parametry cena představení

Svět mobilů s ohebným displejem oficiálně obsahuje další “véčko”. Samsung před pár minutami představil telefon Galaxy Z Flip4, čtvrtou generaci stále populárnějšího flexibilního přístroje. Kromě běžných hardwarových vylepšení, která tradičně znamenají využití aktuálně nejvýkonnějšího procesoru nebo větší baterie, se korejský výrobce hodně zaměřil na softwarové vychytávky. Ty potěší zejména kreativní uživatele, kteří rádi fotí a natáčejí.

Základní parametry Samsung Galaxy Z Flip4

 • Android 12 / One UI 4.1.1
 • hlavní 6,7″ Dynamic AMOLED 2X displej s adaptivní frekvencí 1 – 120 Hz
 • vnější 1,9″ Super AMOLED displej s frekvencí 60 Hz
 • procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1
 • rozměry 71,9 x 165,2 x 6,9mm rozložený a 71,9 x 84,9 x 17,1 složený
 • fotoaparáty
  • 12 MPx ultraširoký (f2,2, velikost pixelu 1,12 μm, úhel záběru 123˚)
  • 12 MPx širokoúhlý fotoaparát (Dual Pixel AF, optický stabilizátor, f1,8, velikost pixelu 1,8 μm, úhel záběru 83˚)
  • 10 MPx selfie fotoaparát (f2,4, velikost pixelu 1,22 μm, úhel záběru 80˚)
 • baterie s kapacitou 3 700 mAh
 • IPX8, čtečka otisků na boku
1-045_product_galaxy_zflip4_borapurple_LI

Kromě uvedených parametrů v přehledu se telefon pyšní například režimem FlexCam, který nejen nabídne natáčení při položení či držení napůl ohnutého telefonu, ale díky spolupráci s firmou Meta také fungování na sítích Facebook, Instagram či WhatsApp. Funkci doplňuje Quick Shot, který umožňuje přejít na FlexCam v průběhu klasického natáčení a nově zvládne selfie pořízené v portrétním režimu ukázat v klasickém poměru stran.

“Fotografie i videozáznamy jsou za slunného dne i v noční tmě jasnější a ostřejší než dřív, protože fotoaparát je oproti předchozí verzi výrazně vylepšený – senzor využívá všech předností procesoru Snapdragon 8+ Gen 1 a dokáže zachytit o 65 % světla víc,” chlubí se dál výrobce novinkou, která je dostupná při použití nástroje SmartThings Scene. Kromě toho Galaxy Z Flip4 vydrží déle než předchozí modely, protože v sobě skrývá baterii s větší kapacitou 3700 mAh. Navíc podporuje mimořádně rychlé dobíjení Super Fast Charging, díky němuž se z nuly na 50 procent dostanete už za nějakých 30 minut.

Galaxy Z Flip4: Unveiling | Samsung

Galaxy Z Flip4: Unveiling | Samsung

K nově zařazeným výrazným designovým prvkům patří menší pant, zarovnané hrany, matné sklo na zadní straně a lesklé kovové rámečky. Uživatelé si navíc můžou vizáž přístroje do značné míry přizpůsobit vlastnímu vkusu – pro oba displeje je k dispozici celá řada povedených grafických motivů, fontů či ikon. Na předním displeji lze zobrazit i vlastní obrázky, GIF soubory, a dokonce i video.

Galaxy Z Flip4 se bude prodávat v šedé, fialové, zlaté a modré barvě. Doporučená maloobchodní cena je 27 499 Kč za variantu s 8 GB RAM/128 GB interní paměti, 28 999 Kč za verzi s 8 GB RAM/256 GB paměti a 31 999 Kč za verzi s 8 GB RAM a 512 GB interní paměti. Samsung má jako vždy připraveny různé bonusy pro první zájemce.

Čím vás nový Galaxy Z Flip4 překvapil?

Zdroj: Samsung

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)