TOPlist

Proklaté „zetko“. Samsung přejmenovává své ohebné mobily

Samsung Galaxy Z Flip Galaxy Z Fold názvy název přejmenování Litva Lotyšsko Estonsko

To, co se ještě nedávno zdálo jako nejapná uštěpačná poznámka a pouhý předmět vtípků, se stává skutečností. Společnost Samsung kvůli válce na Ukrajině a symbolice, kterou pro své aktuální „tažení“ zvolila ruská strana, přistoupí v pobaltských zemích k přejmenování svých ohebných telefonů. Poměrně nedávno zavedená série Galaxy Z přišla o své písmeno.

Změny platí pro Litvu, Lotyšsko a Estonsko, kde jsou již Samsung telefony Galaxy Z Flip3 a Galaxy Z Fold3 na webu evidovány jako Galaxy Fold3 and Galaxy Flip3. O nedávné změně svědčí i fakt, že písmeno Z, které si ruští útočníci a jejich podporovatelé dávají na vozidla, oblečení či vlajky, se stále nachází v původních URL adresách.

Samsung Galaxy Z Flip Galaxy Z Fold názvy název přejmenování

Paradoxní a současně trochu překvapivé je, že na ukrajinské verzi Samsung e-shopu jsou názvy stále původní. Je ale možné, že ke změně ještě dojde i tam. A pravděpodobně stejně potichu jako v případě tří zmíněných států.

Co říkáte na aktuální situaci kolem písmena Z?

Zdroj: Sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)