Novému odolnému tabletu od Samsungu nevadí pády ani voda

tablet samsung galaxy active 2

Samsung Galaxy Tab Active 2 byl dnes představen. Podobně jako u telefonů, i zde název Active značí to, že bude více odolný, než je tomu u normálních tabletů. Tablet splňuje rovnou dva standardy.

Galaxy Tab Active 2 se bude dát používat i v rukavicích

Nový odolný tablet od Samsungu má robustní tělo s texturou, která se má lépe držet v ruce než sklo. Galaxy Tab Active 2 splňuje vojenský standard MIL-STD-810 a standard IP68, takže je odolný i proti vodě a prachu. Displej má velikost 8 palců, rozlišení je pak 1280 x 800 pixelů. Tablet má i speciální mód, kdy bude displej reagovat na dotyky, pokud bude mít uživatel rukavice. Případně se bude dát tablet ovládat i pomocí SPen, jako Galaxy Tab S3.

galaxy tab active 2

Čtečku otisků prstů najdeme v tlačítku na přední straně, zde také najdeme 5 MPx selfie kameru. Na zadní straně je pak 8 MP klasický fotoaparát. O výkon se stará procesor Exynos 7880, dále má tablet 3 GB RAM a jen 16 GB vnitřní úložiště. Půjde alespoň rozšířit pomocí microSD karet. Nejprve se začne prodávat v Nizozemsku, kde se také poprvé odhalil. A to za cenu 500 eur, u nás by se tedy mohl prodávat za částku kolem třinácti tisíc Kč.

Jak se vám líbí tento odolný tablet od Samsungu?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)