TOPlist

Více než 5 let starý Galaxy S8 dostává nečekanou aktualizaci

samsung galaxy s8

Na začátku roku 2017 odhalil Samsung vlajkové telefony Galaxy S8 a Galaxy S8+, tehdy se systémem Android 7.0 Nougat. Jihokorejská firma jej nakonec aktualizovala na Android 9 s tím, že oficiálně softwarovou podporu ukončila k dubnu 2021. Poté ale přišla majitelům nečekaná bezpečnostní aktualizace i v prosinci, od té doby se však nic nezměnilo.

Až nyní vydává Samsung pro své staré telefony firmware, který je označován jako G95*FXXUCDVnG4. V seznamu změn se zmiňuje pouze stabilita GPS, takže není jasné, zda 420 MB velká aktualizace vylepšuje i něco jiného. Podobného updatu se nedávno dočkalo několik dalších starých mobilů od Samsungu. Zmínit můžeme třeba Galaxy J7 z roku 2015.

Jedná se sice o malou aktualizaci, ale je zde alespoň vidět nějaká snaha a Samsung tak dokazuje, že jim uživatelé starších mobilů nejsou lhostejní. Každopádně pokud chcete udržovat Galaxy S8 aktuální a prahnete třeba po Androidu 12, můžete vyzkoušet skvělý LineageOS.

Lineage OS 19 for Samsung Galaxy S8 S8+ Note 8 | Android 12 | Stable ROM | 4K

Lineage OS 19 for Samsung Galaxy S8 S8+ Note 8 | Android 12 | Stable ROM | 4K

Používáte nějaký starší telefon?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)