TOPlist

Tip: Změňte si DPI u telefonu Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7 DPI

S rostoucí úhlopříčkou displeje a jemnějšími panely roste i množství obsahu, jež si můžeme na telefonu nechat zobrazit. Bohužel ne všichni výrobci chtějí, aby si uživatelé mohli rozlišení nastavit dle svých preferencí. Nejhůře na tom dosud byl Samsung s LG, ale podle posledních zpráv se zdá, že by se mohlo blýskat na lepší časy. Změnu DPI již nyní nativně nabízí některé alternativní ROM, například CyanogenMod.

Změna rozlišení rozlišení nezmění

DPI by se dalo stručně definovat jako počet zobrazených pixelů na palec (Dots per inch), ne však reálných, původní rozlišení displeje zůstává neměnné. Změna DPI pocitově zvětší plochu displeje, protože čím je menší, tím se na displej jakoby díváte z větší dálky, zatímco čím je větší, tím se zdá vzdálenost menší. Na displej se toho zkrátka změnou DPI může vejít více. A to se může hodit.

Jednoduchý návod

Nově můžete DPI měnit i u zařízení s Androidem N, ale my si ukážeme, jak to jde provést na Samsungu Galaxy S7 (Edge). Potřebovat budete kromě telefonu Nova Launcher, stačí jej však spustit – nemusí být nastavený jako výchozí launcher.

  1. Dlouhým dotykem na domácí obrazovce si otevřete nastavení, v němž si otevřete sekci Widgety.
  2. Vyberte widget Aktivity a přesuňte ho na domácí obrazovku.
  3. Po otevření nastavení widgetu vyberte Nastavení.DisplayScalingActivity. Výběrem této položky se vám na domácí obrazovce vytvoří nová ikona.
  4. Jejím rozkliknutím se vám zobrazí okénko, v němž si vyberete Zúžený profil. Změna bude viditelná až po automatickém restartu telefonu.
  5. Nyní se můžete vrátit ke svému běžnému launcheru a používat jinou hodnotu DPI.

Jde to vždy, ale…

DPI si můžete změnit na každém rootnutém telefonu, ale možnost zmíněná ve článku je vhodná zejména pro ty, kteří telefon rootnout z nějakého důvodu nechtějí.

Zdroj: XDA.

Jaromír Šolc
O Autorovi - Jaromír Šolc

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)