Samsung Galaxy S7 Active neuspěl v testu voděodolnosti

galaxy s7 active titul

Samsung Galaxy S7 Active je “obrněná” verze současné vlajkové lodi jihokorejského Samsungu. Součástí výbavy snad každého odolného telefonu je pak nejen odolnost vůči pádům ale také vůči vniknutí vody. A právě voděodolnost se v laboratorních podmínkách rozhodli otestovat redaktoři Consumer Reports.

Samsung Galaxy S7 Active a IP6

Samsung Galaxy S7 Active disponuje certifikací IP68, teorie v tomto případě hovoří, že by telefon měl zvládnout ponoření do hloubky 1,5 metru po dobu 30 minut. Právě tomuto testu byl Samsung Galaxy S7 Active podroben a to prostřednictvím tlakové nádoby, která simulovala tlak vody v hloubce 5 stop (1,52 metru).

Je dobré zmínit, že IP68 nezaručuje odolnost v hloubce 1,5 metru například v bazénu a to z důvodu dodatečného tlaku, který vytváří proud vody. Pokud tak vezmete svůj telefon s touto certifikací, budete s ním chtít například natáčet těsně pod hladinou a přitom se s ním budete ještě pohybovat, je zde velká pravděpodobnost, že takovéto zacházení nepřežije.

Galaxy S7 Active 3

V případě testu Galaxy S7 Active v tlakové nádobě však nic podobného nehrozilo a přesto neuspěl. Web Consumer Reports otestoval hned dva kusy Galaxy S7 Active. U prvního testovaného telefonu došlo po půlhodině ve vodě k vážnému poškození displeje, kdy většinu jeho plochy tvořily jen různé artefakty. Dále pak byla voda jasně viditelná za krycími skly obou fotoaparátů.

Galaxy S7 Active 2

Druhý testovaný smartphone si nevedl lépe. I zde voda poškodila displej, jehož podsvícení začalo blikat a také zde došlo k poškození obrazu. I zde pak byla pozorována voda u hlavního i sekundárního fotoaparátu. V případě druhého testovaného přístroje se pak voda objevila také ve slotu pro SIM. Video z testu pak naleznete na této adrese.

Galaxy S7 Active 1

Pár vadných kusů nebo velký problém?

Redaktoři nechali telefonům pár dní na vyschnutí a poté se je pokusili opět zapnout, bohužel bez úspěchu, poškození displejů je v obou případech permanentní. Paradoxní pak je, že modely Samsung Galaxy S7 i S7 Edge, které se na rozdíl od modelu Active prodávají v České republice, prošly stejným testem bez zaváhání. Americké zastoupení Samsungu se pak k celé věci vyjádřilo tak, že zaznamenali jen “velmi málo stížností” na tento problém. Všechny tyto stížnosti pak byly vyřízeny v rámci záruční opravy. Až blízká budoucnost tak ukáže, zda se jedná například o vadnou první sérii, globální problém či měli redaktoři Consumer Reports prostě jen “štěstí” na dva defektní kusy.

Máme potrápit i redakční telefony?

Samsung Galaxy S7 Active se na evropský trh sice ještě nepodíval, ale Galaxy S7 a S7 Edge se zde prodávají již delší dobu a máme to štěstí, že máme od každého kusu jeden v redakci. Tak co myslíte, máme jim také dopřát pořádnou koupel a otestovat jejich voděodolnost v praxi?

Jaké jsou vaše zkušenosti s voděodolností u telefonů a jiné elektroniky? Máte zájem o náš test voděodolnosti Galaxy S7 a S7 Edge?

Zdroj: ConsumerReports.org.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (37)