Samsung Galaxy S5 nebude mít skener očí, ale čtečku otisků prstů

fingerprints-scanner-sensor-2-645×407

Očekávaná vlajková loď Samsungu – Galaxy S5 pravděpodobně nedorazí se skenerem očí, jak o tom dřívější spekulace hovořily. Tyto informace pochází z respektovaného zdroje Korean Herald. Korejský výrobce prý na zabudování skeneru očí pracoval, ale nakonec se ho do Galaxy S5 rozhodl nezahrnout. Důvodem má být výrazně vyšší výrobní a tedy i prodejní cena. Tu by zvýšila nutnost přítomnosti o hodně kvalitnější čočky než jaká se v předních fotoaparátech běžně používá. Zároveň by skener prý narušil zamýšlený design.

14036251-laser-scanning-eye-close-up

Moderní zabezpečovací prvky by však novince neměly zůstat upřeny. Zdroje hovoří o tom, že Galaxy S5 s velkou pravděpodobností získá čtečku otisků  prstů. Ta by navíc mohla být zabudována přímo do displeje, což by celou technologii posunulo o krok dál. Tyto spekulace přiživila i švédská firma FingerPrints AB, která se danou problematikou zabývá. Podle svého vyjádření spolupracuje v současnosti s lídry na poli mobilních technologií včetně těch z Jižní Korey.

Fingerprints-scanner-sensor-645x411

Ať všechny informace vypadají jakkoliv věrohodně, na konečnou podobu si, jako obvykle, budeme muset počkat až do oficiálního představení.

Zdroj: AndroidAuthority, Korean Herald

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (32)