Samsung Galaxy S5 dostává Android 6.0 Marshmallow, kdy dorazí i k nám? [Aktualizováno]

galaxy_s5_marshmallow-752×493

Koncem loňského roku jsme vás informovali o uživateli telefonu Samsung Galaxy S5, který formou OTA aktualizace omylem obdržel testovací sestavení Androidu 6.0 Marshmallow. Od té doby uplynuly již 3 měsíce, během nichž nebylo o dané aktualizaci ani vidu, ani slechu. To se však nyní mění a první varianta někdejší vlajkové lodi Samsungu již dostává vytoužený Marshmallow.

Proč píšeme první varianta? Telefon se totiž prodává hned v několika verzích, ty se od sebe navzájem mohou lišit třeba jen rozdílnými frekvencemi LTE, ale rovnou celým chipsetem, který uvnitř nich tepe. Jak se stává u Samsungu zvykem, přednost dostávají domácí, tedy jihokorejští zákazníci, kteří vlastní Samsung Galaxy S5 SM-G900L. Snad to tedy již nebude trvat dlouho a Samsung spustí aktualizační vlny napříč celým světem, České republiky nevyjímaje. Evropským majitelům tak Samsung přinejmenším dal jasnou zprávu, že na svůj, nyní již 2 generace starý, vlajkový model rozhodně nezapomíná.

samsung galaxy s5

Aktualizace vedle Androidu 6.0.1 Marshmallow a funkcí spojených s novou verzí operačního systému přináší například designové změny v rozhraní TouchWiz a tradiční vylepšení rychlosti a stability. Marshmallow pro Galaxy S5 si můžete prohlédnou třeba v následujícím videu.

New Update Samsung Galaxy S5 Android 6.0.1 Marshmallow – Review

New Update Samsung Galaxy S5 Android 6.0.1 Marshmallow - Review

Aktualizace: Od českého zastoupení společnosti Samsung se nám podařilo zjistit, že aktualizace Galaxy S5 na Android 6.0 Marshmallow bychom se měli dočkat pravděpodobně na konci prvního pololetí tohoto roku.

Jste majiteli Galaxy S5? Jak moc důležitá je pro vás aktualizace na Marshmallow?

Zdroj: GSMArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)