Android 12L míří (neoficiálně) do osm let starého Galaxy S5. Zkusíte ho?

galaxy s5 android 12l lineageos

Vlajkový telefon Samsung Galaxy S5 byl představen v dubnu roku 2014. Jde tedy o osm let starý model, který se začal prodávat se systémem Android 4.4.2 KitKat, přičemž bylo možné jej updatovat pouze na Android 6.0.1. Asi sami uznáte, že to je z dnešního pohledu už historický systém. Pokud vám v šuplíku leží tento telefon nebo jej dokonce stále používáte, máme pro vás dobrou zprávu. Na Samsung Galaxy S5 totiž neoficiálně míří Android 12L.

Android 12L na osm let starém mobilu?

Vzhledem k tomu, že Google před měsícem vydal Android 12L ve stabilní verzi začali různí vývojáři pracovat na nových aktualizacích a to včetně těch, kteří pracují na LineageOS. Zatím jde však o ranou verzi, za kterou můžeme poděkovat khalvatovi, členovi týmu XDA-Developers. Jak již bylo řečeno, jde o nestabilní a ranou verzi, takže se systém nedoporučuje instalovat v případech, že jej budete používat jako váš hlavní mobil. Pro tento případ doporučujeme instalaci některého ze starších LineageOS, třeba verzi 18.1, která funguje na Androidu 11.

How to install Android 12 on Galaxy S4! (Lineage OS 19)

How to install Android 12 on Galaxy S4! (Lineage OS 19)

Před instalací se ujistěte, že instalujete správný instalační soubor, jelikož Samsung Galaxy S5 byl vydán hned v několika variantách. Tu vaší poznáte podle výrobního čísla.

Zkoušeli jste někdy LineageOS?

Zdroj: XDA-Developers

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)