Mezi suroviny pro výrobu Galaxy S22 patří i rybářské sítě

Samsung Galaxy S22 rybářské sítě

Nové produkty, které již za několik desítek hodin představí společnost Samsung v rámci únorové události Galaxy Unpacked, budou částečně vyrobené z velmi zajímavého materiálu. Firma se v rámci dlouhodobé strategie k ochraně přírody a šetření materiálů rozhodla při výrobě plastových částí využít mimo jiné i nepotřebné a nešetrně odhozené rybářské sítě z moří. I když zatím nebyly zmíněny konkrétní produkty, které byly takto “obohaceny”, nepochybně mezi ně budou patřit také nové telefony ze série Galaxy S22.

repurpose-obp

“Když přijde řeč na plasty v moři, většina lidí si představí lahve nebo tašky plovoucí po hladině. Málokoho ale napadne, že je zde i další obrovský problém – 640 tisíc tun odhozených rybářských sítí, které ohrožují živočichy, negativně ovlivňují korálové útesy a v rozloženém stavu také někdy končí v jídle a pití,” popisuje Samsung v tiskové zprávě. Plastová směs, kterou firma vyvinula právě za účelem implementace materiálu ze sítí, má být použita u několika druhů Galaxy produktů. Jsme tedy velmi zvědaví, které to budou.

Hledíte na to, jak který výrobce dbá o přírodu?

Zdroj: Samsung

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)