Konec ToF senzorů u Samsungu? Ani Galaxy S21 ho prý nebude mít

Samsung Galaxy S21 ToF

Během oficiálního představení nových prémiových telefonů Galaxy Note 20 byla potvrzena domněnka, že poslední vlajkové modely od Samsungu nedostanou moderní “prostorový” senzor ToF (Time-Of-Flight). Toto zařízení, které se na základě odrazu světla a snímání okolí stará o různé efekty při focení či u rozšířené reality, nedostalo nadále důvěru. Aktuální spekulace hovoří o tom, že pro něj nebude místo ani v nadcházejících pokračovatelích řady S. Telefony Samsung Galaxy S21 prý ToF senzor nedostanou, jelikož prý není jeho využití příliš časté.

galaxy s20 ultra 5g white bílá

Samsung podle těchto spekulací s technologií nekončí úplně. Prostě na ní prý bude nadále pracovat, dokud nebude v budoucnu efektivněji použitelná. Jihokorejská firma se může soustředit na dohánění konkurence. Zatímco Samsung řeší ToF vlastní cestou za pomocí nepřímé technologie, Apple má od Sony (díky exkluzivní dohodě) ve svých iPhonech kvalitnější přímou variantu. Samsung údajně vynechá ToF u telefonů Galaxy S21 a bude současně sledovat, jak si tato vychytávka povede v mobilech konkurentů. Podle toho se asi uvidí, zda a kdy se dočkáme návratu.

Máte ToF senzor? Používáte ho?

Zdroj: GSMArena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)