Samsung Galaxy S20 bude podporovat 120 Hz frekvenci i u QHD rozlišení

samsung galaxy s20 rozlišení

Jednou z nejlepších věcí na nové řadě Galaxy S20 je bezesporu displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Při prvním nastavení vám dá telefon na výběr, zda chcete používat QHD rozlišení se 60 Hz frekvencí či Full HD rozlišení se 120 Hz frekvencí. Možnost využívat maximální rozlišení i frekvenci zde chybí. Samsung však údajně pracuje na nápravě.

Dle nových spekulací přinese Samsung do řady Galaxy S20 brzy aktualizaci, která umožní používat QHD rozlišení a 120 Hz frekvenci zároveň. Dokonce uniká první screenshot, kde je na výběr mód “Dynamic”, který má tuto funkci umět. Frekvence má zůstat stále na 120 Hz, přičemž na 60 Hz se přepne pouze v případě, že teplota baterie překročí 42 stupňů Celsia či klesne stav baterie pod 5 %.

samsung galaxy s20 qhd 120 hz

Kromě toho Samsung sníží obnovovací frekvenci v aplikacích jako Google Mapy, Google Disk či Fotoaparát. Hlavním důvodem je úspora baterie v aplikacích, kde nebude mít absence 120 Hz frekvence velký dopad na uživatelský zážitek.

Co říkáte na 120 Hz displej u Galaxy S20?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)