TOPlist

Samsung Galaxy S II umí udělat screenshot bez root

samsung nahledovy

Někteří výrobci, konkrétně tedy Samsung a dále pak LG, konečně vyslyšeli hlasy komunity a nabízí tak ve svých telefonech službu screenshot bez nutnosti mít tzv. root. Screenshot, jak už název napovídá, je uložení aktuálního stavu obrazovky do obrázku. V současnosti se ví o třech telefonech, které toto zvládají bez nutnosti mít root. Prvním z nich je Droid Charge, který vyrábí Samsung pro Verizon (USA), takže tento telefon nás až tak nemusí zajímat. Dalším strojem je LG Optimus 2X, respektive T-mobile G2X, který tuto službu nabízí. Screenshot zachytíme současným stisknutím kláves POWER a HOME, tedy vypínací tlačítko a tlačítko pro návrat na domovskou obrazovku. Poslední v řadě je aktuální Samsung Galaxy S II, který umí zachytit screenshot stejnou kombinací kláves jako u LG 2X, respektive G2X.

[Update] Z ohlasů v komentářích vyplývá, že tuto funkci nabízí již v základu více telefonů, a jedná se především o telefony značky Samsung s verzí Android OS 2.2+.

SGSII-screencap-324×540

Samsung Galaxy S II

 

zdroj: androidcommunity.com

Tomáš Očadlý
O Autorovi - Tomáš Očadlý

Tomáš se narodil jako hračička, odjakživa utrácel své těžce ušetřené peníze za geekoviny, takže smartphony a tablety ho nemohly minout. Systém Android si ho našel… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)