TOPlist

Samsung Galaxy Note 8 – kreslící plátno do velké kapsy [aktualizováno]

samsung-galaxy-note-8-aa-13

Označení Galaxy Note si krátce po svém představení získalo respekt, neboť se Samsungu povedlo vytvořit zařízení, které na trhu ještě nebylo – přístroj s obrovským displejem, který umožňoval ovládání díky speciálnímu a přesnému stylusu. Na Mobile World Congress 2013 do Barcelony přivezl Samsung také nejnovější přírůstek do této rodiny, osmipalcový tabletotelefon Galaxy Note 8, který byl oficiálně představen teprve nedávno. Jaký je?

MWC2013: Samsung Galaxy Note 8.0

MWC2013: Samsung Galaxy Note 8.0

Vzhled pokračuje ve vyšlapaných kolejích telefonů Galaxy

Ačkoliv je úhlopříčka 8 palců rozhodně doménou tabletů, na fotografiích vypadá Galaxy Note 8 jako přerostlý Note II či Galaxy S III. Tento přístroj tak navazuje na designovou podobu svých telefonních předchůdců a je primárně připraven na používání na výšku. Typickými rysy jsou zaoblené tvary, obdélníkové tlačítko a dvě senzorová tlačítka v dolní části. Chybět samozřejmě nemůže ani S-Pen, který řadu Note charakterizuje.

note1

note3

Zadní část přístroje je velmi chudá a kromě objektivu fotoaparátu a nápisu Samsung zde žádné užitečné věci nenalezneme. Stále je to však více než třeba u Nexusu 7, který má záda kvůli absenci fotoaparátu holá.

Samsung Galaxy Note 8.0 – first look!

Samsung Galaxy Note 8.0 - first look!

Plast, kam se podíváš

Přístrojům od společnosti Samsung je často  vytýkáno, že jejich konstrukce je čistě plastová a zpracování působí velmi lacině. Ne jinak je tomu bohužel i v případě Galaxy Notu 8, který opět nabízí lesklou plastovou konstrukci bez nějaké speciální úpravy. To opět  trochu sráží pocit majitelů z používání a kazí výsledný dojem. Na druhou stranu jsou zařízení poměrně odolná vůči pádům a mechanickému poškození, což se například o skleněné či kovové konstrukci říci nedá. Tablet s takovou konstrukcí by však vážil skutečně hodně, plast je velmi lehký, což platí i v případě Galaxy Notu 8.

note4

Displej zastiňují telefony s Full HD rozlišením

Rok telefonů s Full HD rozlišením nastal, a tak každé zařízení, které má větší úhlopříčku než 8 palců a nemá Full HD rozlišení, prostě není cool. Rozlišení se u tohoto 8palcového drobka vyšplhalo na hodnotu 1280 × 800 pixelů, což je údaj, který nalezneme například u o palec menšího Nexusu 7. Tedy nutno uznat – žádná sláva to oproti letošním přístrojům, které nabízejí daleko větší jemnost a tím i ostrost, není.

I když už jsme tablet se SuperAMOLED displejem od Samsungu viděli (Galaxy TAB 7.7), zde se setkáváme s klasickým LCD TFT displejem. Podání barev asi nebude takové jako v případě technologie SuperAMOLED, velké zklamání ovšem nepřichází. Trochu horší je to s pozorovacími úhly, kde se začíná obraz poměrně dramaticky zhoršovat.

note6

Speciální stylus nemůže chybět

Společnost Samsung zabodovala u Notů zejména stylusem, který nově dovolil spojit výhody z kapacitních displejů a z displejů ovládaných stylusem. Ačkoliv displeje v přístrojích Galaxy Note nejsou přímo kapacitní, uživatel se k nim tak může bez obav chovat, navíc dostává možnost používat také speciální stylus, který reaguje mimo jiné také na tlak. V těle stylusu je přítomno též tlačítko, díky kterému můžeme přístroj ovládat také pomocí několika gest. Jako vždy je stylus skryt ve spodním rohu zařízení.

note5

Hardware nijak nevyčnívá

Ani hardwarové specifikace nikomu nevyrazí dech, přesto rozhodně nezklamou. Pod kapotou totiž tepe čtyřjádrový Exynos 4 s frekvencí 1,6 GHz, který je doplněn 2GB RAM pamětí. Výkonu tak bude mít nový přístroj na rozdávání, což ostatně prozradil i snímek z Quadrantu (testovací nástroj), kde podal Galaxy Note 8 skóre typické výkonu Exynosů 4. řady.

nexusae0_wm__DSC0414

Vnitřní paměť činí 16, respektive 32 GB podle verze. Je ji však možné tradičně rozšířit pomocí slotu Micro SD karet. Zde si tedy na chuť přijdou i ti, co používají zařízení jako úložiště velkého objemu dat.

Baterie dostala kapacitu 4600 mAh, což je slušná hodnota, přesto nijak závratná na 8palcový tablet. O palec menší kolega Nexus 7 má totiž kapacitu jen o něco málo menší. Jak to bude v reálu s výdrží, se teprve dozvíme v testech zařízení.

Ačkoliv to u tabletů nebývá nikterak důležité, Galaxy Note 8 je vybaven hned dvojicí fotoaparátů. Ty dostaly logicky skromnější rozlišení snímače, které činí 5 MPx, respektive 1,3 MPx. Současným fotomobilům se  tedy rozhodně kvalitou nevyrovnají, což však od podobného zařízení ani nikdo neočekává. Navíc zde není ani přítomna přisvětlovací dioda, takže na fotografie v horších světelných podmínkách rovnou zapomeňme.

Nejnovější z Notů je poměrně dobře vybaven po stránce konektivity. Nabídne standardní technologie Wi-fi (802.11 a/b/g/n), Bluetooth ve verzi 4.0 a také podporu rychlých sítí díky 3G modulu. Model s 3G by měl být dokonce připraven na telefonní hovory, budoucím uživatelům však doporučujeme pro tyto účely používat zařízení v kombinaci s handsfree, vyhnou se tak nechápavým pohledům ze strany kolemjdoucích a kolemsmějících.

note7

 • Displej: 8″ s rozlišením 1280 × 720 pixelů
 • Procesor: čtyřjádrový Exynos 4 s frekvencí 1,6 GHz
 • Paměť: 2GB RAM, 16/32GB vnitřní paměť s možností navýšení díky Micro SD
 • fotoaparát: 5MPx zadní, 1,3MPx přední
 • OS: Android 4.1.2 s nadstavbou TouchWiz
 • Baterie: 4600 mAh
 • Konektivita: Wi-Fi (802.11 a/b/g/n), Bluetooth 4.0
 • Síť: EDGE (850/900/1800/1900) HSPA+21,1 Mbps, HSUPA 5,76 Mbps (850/900/1900/2100)
 • Rozměry: 211,3 × 136,3 × 7,95 mm
 • Hmotnost: 330 g
 • S-Pen

Cena zatím není známa, Note 8 přijde v první polovině roku

Cena nového Galaxy Notu 8 zatím nebyla stanovena, tohoto údaje se však zcela jistě dočkáme velmi brzy. Oficiální začátek prodejů je stanoven na první polovinu letošního roku, což je velmi široký pojem. Jedinou útěchou zůstává, že společnosti Samsung se poměrně dobře daří uvádět nově představená zařízení na trh, a tak se nemusíme obávat, že by se začátky prodeje nějak výrazně odkládaly.

Další snímky z Barcelony

note_00000

zdroj: androidpolice.comandroidauthority.com

mwc banner big

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)