Proč by měl Samsung Galaxy Note 6 přijít s konektorem USB Type C

note_6_usb_c_ico

Loni přišla některá média, jako například The Wall Street Journal či Sammobile, s informací, podle které měl Samsung Galaxy S7 disponovat konektorem USB Type C. Dnes již víme, že letošní vlajková loď má tradiční konektor microUSB, nicméně ony informace nespadly z nebe. Jihokorejský výrobce totiž na Galaxy S7 přinejmenším testoval USB Type C, nicméně z nějakého důvodu ho na tomto modelu nenasadil a zůstal u osvědčeného microUSB. Server Sammobile však přichází s novou informací, podle které by prvním telefonem Samsungu s “céčkovým” konektorem měl být Galaxy Note 6. Toho bychom se měli dočkat patrně na podzim tohoto roku.

Proč by měl USB Type C dostat právě Note 6?

Modely Galaxy Note mají trošku jinou cílovou skupinu než řada S, která je zaměřená na masy. Stávající majitelé těchto telefonů se zpravidla rekrutují z řad nadšenců a příznivců nových a neotřelých technologií. Z velké části lze předpokládat, že cílová skupina tohoto modelu si nebude tak často stěžovat, že musí měnit nabíjecí kabely, protože mají povědomí o tom, jaké výhody USB-C přináší. Proti tomu Galaxy S7 je určen široké veřejnosti od geeků až po naprosté laiky – zavedení nového standardu konektoru by se mohlo setkat se silnou a ne vždy právě pozitivní odezvou. Průměrný zákazník patrně neocení skutečnost, že USB Type C je slibný nový univerzální konektor – spíše ocení, že může k nabíjení používat i dosavadní nabíječky.

Render Samsungu Galaxy Note 6 s konektorem USB Type C Render Samsungu Galaxy Note 6 s konektorem USB Type C

Právě řada Galaxy Note může být ideální pro představení nového konektoru, neboť její cílová skupina je méně citlivá na případné změny. I s ohledem na skutečnost, že prodeje těchto telefonů jsou řádově menší ve srovnání s Galaxy S, lze předpokládat, že případná negativní odezva by byla výrazně méně hlasitá. Samsung si tak bude moci relativně v klidu vyzkoušet kvalitu, kompatibilitu a konstrukci svého řešení na menším vzorku zákazníků.

Až půjde na trh Samsung Galaxy S8 (nebo jak se bude jmenovat příští vlajková loď), bude již na trhu více telefonů s novým konektorem. S USB-C hodlají vyjet například LG či HTC a řada dalších čínských výrobců, jako jsou Xiaomi či LeEco. Je zřejmé, že vývoj v oblasti konektorů je víceméně daný a není tak otázkou “zda,” ale “kdy?”

Další otázkou však je, jak Samsung USB Type C vlastně implementuje: bude to USB 3.1, nebo USB 2.0 s novým konektorem? Bude tento výrobce nadále používat své proprietární řešení adaptivního rychlého nabíjení, což by bylo v rozporu se specifikací USB-C, nebo přejde na kompatibilní způsob dodávky energie jako Nexus 5X a 6P? To jsou otázky, na které v těchto okamžicích neznámě odpověď. Patrně ji nebudeme znát, dokud Samsung nepřijde s telefonem s novým konektorem a zdá se jako velmi pravděpodobné, že se jim stane právě Galaxy Note 6.

Zdroje: androidpolice.com, sammobile.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)