TOPlist

Samsung Galaxy Note 21 zřejmě dostane 3nm čipset. Co to znamená?

samsung galaxy note 21 3nm cipset

Na trh se sice ještě nedostal ani Galaxy Note 20, přesto se rojí první spekulace o jeho nástupci. Ty říkají, že Samsung Galaxy Note 21 dostane zřejmě 3nm čipset. Apple má představit v iPhonech 12 vůbec první 5nm čip a právě jihokorejský gigant jej má příští rok překonat.

Galaxy Note 21 zřejmě dostane 3nm čipset

Galaxy Note 21 (nebo jak jinak se bude telefon jmenovat) má mít 3nm čipsety, které bude vyrábět Samsung v Tchaj-wanu. Místo 4nm technologie se společnost rozhodla přesunout rovnou na 3nm. Má jít pak vůbec o nejvýkonnější a nejvíce energeticky efektivní čipset na světě.

Zdroj dále uvádí, že až přijdou na trh 3nm čipsety, budou s námi poměrně dlouhou dobu. Přestane totiž platit Moorův zákon, který má základí znění “ „počet tranzistorů, které mohou být umístěny na integrovaný obvod, se při zachování stejné ceny zhruba každých 18 měsíců zdvojnásobí.“, pokud se tedy někdy dočkáme 2nm technologie, bude to pravděpodobně trvat delší dobu.

Jaký čipset máte v telefonu vy?

Zdroj: phonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)