Řada Samsung Galaxy Note 20 míří na český trh. Kolik za ní zaplatíme?

samsung galaxy note 20_

Řada Samsung Galaxy Note 20 míří na český trh. Společnost Samsung ji představila přibližně před 14 dny a nyní konečně míří ke koncovým zákazníkům. Jsme sami zvědaví na to, jaký zájem u nás telefony vzbudí zejména kvůli horšímu čipsetu, než v USA.

Samsung Galaxy Note 20 míří na český trh

Samsung se rozhodl představit hned dvě varianty. Samsung Galaxy Note 20 a Galaxy Note 20 Ultra. První zmíněná varianta nabídne 6,7″ Super AMOLED Flat displej s Full HD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 60 Hz. Pod ním se taktéž nachází čtečka otisků prstů. Displej má poměrně úzké rámečky a narušuje jej průstřel uprostřed, kde se nachází 10 megapixelová selfie kamerka. Po přesunutí na zadní stranu spatříme trojici fotoaparátů umístěných ve velkém modulu. Ten hlavní disponuje rozlišením 12 megapixelů a světelností f/1,8. Sekunduje mu ultraširokoúhlý 12 megapixelový snímač se světelností f/2,2 a 64 megapixelový teleobjektiv se světelností f/2,0 a 3x hybridním zoomem.

Druhá, vlajková loď Galaxy Note 20 Ultra 5G pak disponuje 6,9″ WQHD+ Edge displejem s obnovovací frekvencí 120 Hz. Ani zde nechybí čtečka otisků prstů a průstřel se stejnou kamerkou, jako v případě klasické varianty. Po přesunutí na zadní stranu však změny nalezneme. Nachází se zde totiž lepší fotoaparáty. Hlavní snímač disponuje rozlišením 108 megapixelů a světelností f/1,8 a sekundují mu dva 12 megapixelové snímače. Jeden ultraširokoúhlý se světelností f/2,2 a jeden teleobjektiv, který zvládne 5x optický zoom. Vedle soustavy těchto fotoaparátů se nachází taktéž laserový autofocus.

Za Galaxy Note 20, který je k dispozici v barvách Mystic Green, Mystic Bronze a Mystic Gray zaplatíme 25 999 Kč. Za Galaxy Note 20 Ultra 5G 8/ 256 GB pak 35 999 Kč a za nejvyšší variantu 12/ 512 GB pak 38 999 Kč. Ten je k dostání ve variantách Mystic White, Mystic Bronze a Mystic Black.

Přemýšlíte nad koupí Galaxy Note 20?

Zdroj: vlastní

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek