Samsung Galaxy Note 2 vs. Note 3 – fotorozstřel

note 2 vs note 3

Samsung Galaxy Note 2 je velice populární telefon díky své přidané hodnotě v podobě stylusu a velkého displeje. Ve stejných šlépějích kráčí i nový Samsung Galaxy Note 3, o kterém jste si u nás také mohli přečíst i recenzi. V tomto souboji se proti sobě postaví fotoaparáty těchto dvou zařízení. Nový Note 3 má 13 Mpix fotoaparát, z čehož se dá vyčíst jistý upgrade oproti předchozímu modelu s 8 Mpix fotoaparátem. Nyní si ukážeme, jak moc je fotoaparát v novém Note 3 lepší a zdali vůbec. Testovali jsem obě zařízení se stejným nastavením. Nastavili jsme tedy stejné rozlišení (8 Mpix) a vypnuli jsme všechny vylepšení, které telefony nabízí.

Note 2 (vlevo) VS Note 3 (vpravo)

 

Note 2 vs Note 3 porovnání 1

Note 2 vs Note 3 porovnání 2

porovnání 1 note 2

porovnání 1 note 3

Note 2 vs Note 3 porovnání 3

Note 2 vs Note 3 porovnání 4

porovnání 3 note 2

Jak jste si už možná všimli, za horších světelných podmínek má v jistých ohledech Note 3 navrch. Funguje u něj odšumování a dá se říci, že i poměrně kvalitně. Samozřejmě se některé detaily kvůli odstranění šumu ztratí, nicméně převládá zde ta kvalitnější stránka této funkce a tak jsou detaily ve velké míře zachovány. Nejde si nevšimnout ani toho, že Note 3 má fotky ve tmě podstatně kontrastnější, což zase přihrává k lepšímu zvýraznění detailů.

Note 2 vs Note 3 porovnání 5 protisvětlo

Note 2 vs Note 3 porovnání 6

porovnání 5 note 2

Test v protisvětle jasně naznačuje, že i zde je Note 3 o krok kupředu před svým předchůdcem.

Note 2 vs Note 3 porovnání 11 protisvětlo

Note 2 vs Note 3 porovnání 12

Note 2 vs Note 3 porovnání 13

porovnání 11 note 2

V protisvětle je Samsung Galaxy Note 3 jasný vítěz.

Note 2 vs Note 3 porovnání 9

Note 2 vs Note 3 porovnání 10

porovnání 9 note 2

Za slunečného počasí se dá říci, že si jsou oba přístroje rovny. Note 3 opět vyniká vyšším kontrastem.

Note 2 vs Note 3 porovnání 7

Note 2 vs Note 3 porovnání 8

Shrnutí

Na závěr se dá říci, že Note 3 je téměř ve všech ohledech krok kupředu. Na první pohled, bez bližšího zkoumání, si všimnete lepšího výsledku při focení v protisvětle a také za horší světelných podmínek, kdy budete téměř marně hledat šum, jelikož jej telefon za vás vyhladí a dodá scéně na kontrastu a zvýrazní detaily. Všimli jsme si také, že Note 3 má za dobrého světla tendenci vyhlazovat a tak občas chybně rozezná šum a vyhladí jej, čehož si můžete všimnou na poslední fotografii detailu hnědého listu, který je v případě Note 2 mnohem ostřejší a detailnější. Jaký je váš názor na nový fotoaparát v Note 3? Stojí za změnu?

Fotky si v plném rozlišení můžete stáhnout také zde.

Tomáš Očadlý
O Autorovi - Tomáš Očadlý

Tomáš se narodil jako hračička, odjakživa utrácel své těžce ušetřené peníze za geekoviny, takže smartphony a tablety ho nemohly minout. Systém Android si ho našel… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)