Samsung Galaxy M53 nabízí 108Mpx foťák, 120Hz AMOLED i Android 12

samsung galaxy m53

Společnost Samsung představila nedávno nové „áčkové“ telefony a nyní jsme se dočkali dalšího zástupce střední třídy z řady Galaxy M. Konkrétně se jedná o model Galaxy M53 5G, který zaujme nejen 120Hz AMOLED displejem, ale také 108Mpx fotoaparátem. Pojďme se na něj tedy společně mrknout.

Samsung Galaxy M53 zaujme 108Mpx foťákem

Jak již bylo naznačeno, přední stranu mobilu pokrývá 6,7palcový Super AMOLED displej se 120Hz obnovovací frekvencí a Full HD+ rozlišením. Čtečka otisků je umístěna na pravém boku v power tlačítku, což je celkem škoda. Displej narušuje průstřel, ve kterém nalezneme 32Mpx selfie kamerku. Na zadní straně pak nalezneme 108Mpx snímač se světelností f/1,8, ovšem bohužel mu chybí optická stabilizace obrazu. Nechybí ani 8Mpx ultraširoký snímač a dva 2Mpx snímače – jeden hloubkový a druhý makro.

Samsung nemá ve zvyku v telefonech nižší třídy zmiňovat použitý čipset, ale i díky předchozím únikům informací víme, že jím je MediaTek Dimensity 900. Dopomáhá mu 6 GB operační paměti RAM a 128GB úložiště, které je možné rozšířit pomocí mircoSD slotu. Výdrž dostala na starost 5000mAh baterie s podporou 25W nabíjení, z konektivity stojí za zmínku rovněž Bluetooth 5.2 či Wi-Fi 5. Systémem je samozřejmě Android 12 s One UI 4.1.

Samsung Galaxy M53 5G Unboxing | Samsung M53 5G Review, Price, Specification

Samsung Galaxy M53 5G Unboxing | Samsung M53 5G Review, Price, Specification

Informace o cenách zatím výrobce nezveřejnil a v tuto chvíli není jasné, zda se bude tento model prodávat i v Česku. Původní Galaxy M52 se ale u nás doposud prodává, takže se přikláníme spíše k tomu, že jej u nás časem seženete.

Co říkáte na nový Galaxy M53?

Zdroj: Samsung

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)