TOPlist

Samsung Galaxy A80 s unikátním mechanismem fotoaparátu jde konečně do prodeje

Samsung Galaxy A80

Samsung v dubnu tohoto roku představil omlazenou řadu smartphonů Galaxy A, která do jeho portfolia přinesla tolik potřebný svěží vítr. Zatímco všechny tehdy představené telefony jsou již nějakou chvíli na trhu, zájemci o nejvybavenější Samsung Galaxy A80 měli zatím smůlu. To se však zdá se brzy změní, neboť Samsung začíná i tento model postupně uvádět na světové trhy.

Pozdě, ale přece

Původně se na pulty českých obchodů měl Samsung Galaxy A80 dostat již v květnu. Bohužel však z nespecifikovaných příčin došlo k odkladům. Ať už však byly důvody pro odklad zahájení prodeje Galaxy A80 jakékoli, zdá se, že již pominuly a telefon tak počínaje dneškem vstupuje na vybrané evropské i světové trhy. Mezi ty sice Česká Republika bohužel nepatří, troufáme si však odhadnout, že se i my oficiálního zahájení prodeje dočkáme již velmi brzy. Nasvědčují tomu rovněž informace z řady českých e-shopů, které avizují dostupnost Samsungu Galaxy A80 v horizontu jednoho až dvou týdnů. Česká cena by pak měla zůstat na již při samotném představení oznámených 16 999 Kč s DPH. To ostatně víceméně odpovídá oficiální evropské ceně 649 €.

Samsung Galaxy A80 specifikace

Za tuto částku dostanete telefon disponující obřím, 6,7″ Super AMOLED displejem s integrovanou čtečkou otisků prstů a naprosto minimálními rámečky. Hlavní chloubou je zde však pochopitelně fotoaparát, respektive jeho motorizovaný výsuvný mechanizmus. Právě ten umožnil použití displeje bez jakéhokoli výřezu či průstřelu. Navíc se díky unikátnímu  mechanismu stává z Galaxy A80 ultimátní smartphone pro milovníky selfie – podobně jako v případě Asusu Zenfone 6. Vedle primárního, 48MPx fotoaparátu telefon disponuje také 8MPx snímačem se superširokým záběrem a 5MPx fotoaparátem pro lepší hloubku ostrosti. Vzhledem k ceně pak trochu zamrzí použití chipsetu Qualcomm Snapdragon 730. Naopak velmi štědrý byl Samsung u pamětí a telefon osadil 8 GB RAM a 128GB úložištěm – ovšem bez možnosti rozšíření o microSD.

Samsung Galaxy A80 📱 první pohled

Samsung Galaxy A80 📱 první pohled

Co říkáte na výsuvný fotoaparát v podání telefonu Samsung Galaxy A80?

Zdroj: Sammobile.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)