Samsung má zrušit populární řadu. Vznikne díra na trhu?

samsung galaxy a73

Řada Galaxy A má na svém vrcholu v tuto chvíli model Galaxy A73, který se však na rozdíl od svého předchůdce podíval do mnohem menšího počtu zemí. Neprodává se ani u nás a vypadá to, že má jihokorejská firma v plánu řadu Galaxy A7x úplně zrušit.

Poslední informace totiž hovoří o tom, že se telefonu Galaxy A74 vůbec nedočkáme. Na vrcholu celé řady tedy zůstane Galaxy A54, který má nabídnout oproti současnému modelu několik klíčových vylepšení, přičemž to hlavní se bude týkat výkonu. Dosud nepředstavený Exynos 1380 je totiž dle benchmarku Geekbench přibližně stejně výkonný, jako Snapdragon 855, tedy tři roky starý čipset, který se dával výhradně do vlajkových lodí.

Otázkou zůstává, jak Samsung vyplní cenovou díru mezi Galaxy A54 a základním Galaxy S22. Ta totiž bude činit více než 10 000 korun. Jihokorejský gigant bude mít tedy solidní díru na trhu. To by ale částečně mohla vyřešit sleva na starší modely, jako Galaxy S22 a Galaxy S21 FE.

Jak se vám pozdává ukončení této řady?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)