Další vůdce řady Galaxy A by mohl dostat 108mpx fotoaparát

Samsung Galaxy A73 108mpx fotoaparát

Když se podíváte na tabulky prodejnosti jednotlivých mobilů za poslední roky, téměř ve všech se u špice drží nejvýkonnější zástupci řady Samsung Galaxy A. Na mysli máme modely A51 a A71 a později i A52 a A72. Korejské firmě se šikovně podařilo najít rovnováhu mezi nadprůměrnou výbavou a rozumnou cenou, za což se jí zákazníci v posledních letech odvděčují. Samsung ale přitom nepřestává i do této “průměrné” série pumpovat některé technologické novinky, které byly ještě nedávno pouze doménou vlajkových řad S či Note. Aktuální spekulace například hovoří o tom, že chystaný Galaxy A73 dostane 108mpx fotoaparát.

Informace pocházejí přímo z jihokorejského prostředí kolem firmy a dávají celkem smysl. Šlo by sice o vůbec první Samsung telefon nevlajkové série, který by tento senzor dostal, nicméně ve své cenové kategorii už má několik takto vybavených konkurentů. Posledním příkladem je Xiaomi Redmi Note 10 Pro. Série Galaxy A se navíc dlouhodobě chlubí i focením, takže Samsung jistě nebude chtít zaspat. Kromě posunu v oblasti počtu megapixelů (což pochopitelně není pro kvalitu fotky úplně rozhodující) se také očekává, že celá tato řada dostane v roce 2022 také optickou stabilizaci (OIS).

Které mobily z řady Galaxy A jste vyzkoušeli?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)