Samsung údajně chystá Galaxy A71. Jde o střední třídu s podporou 5G

samsung 5g telefon

O tom, že bude rok 2020 rokem 5G sítí snad nikdo nepochybuje. Výrobci stále vyvíjejí dostupnější chytré telefony s podporou 5G a jihokorejský Samsung bude dost možná jeden z prvních. Dle uniklých informací od ověřených zdrojů bude chystaný Samsung Galaxy A71 dostupnějším smartphonem s podporou 5G.

Uniklo již také modelové označení SM-A716B, z něhož můžeme vyčíst, že se jedná o čínskou verzi. Dávalo by to také smysl, vždyť Čína je jednou z největších zemí běžících na 5G sítích a poptávka po telefonech s touto technologií logicky roste. Evropská varianta má nést označení SM-A7160 a nemá se od té čínské v ničem lišit (kromě pásma).

Galaxy A71 má být poháněn čipsetem Exynos 980, který kromě podpory 5G zvládne také fotoaparát o rozlišení až 108 megapixelů či natáčení 4K videí při 120 FPS. Samotný procesor je pak složen ze dvou jader Cortex-A77 a šesti jader Cortex-A55. Samozřejmostí má být pak standard Wi-Fi 6.

Co říkáte na chystaný Samsung Galaxy A71 5G?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)