TOPlist

Samsung Galaxy A55 v redakci. Ptejte se, co vás zajímá

Samsung Galaxy A55 v redakci
  • Samsung Galaxy A55 přišel na český trh jako ambiciózní model střední třídy
  • Ve srovnání s předchůdcem má designové, ale i důležité hardwarové novinky
  • Od pondělka máme telefon v redakci a rádi zodpovíme vaše dotazy

Začátkem předešlého týdne Samsung oficiálně představil a uvedl na tuzemský trh nástupce dvou nejprodávanějších smartphonů loňského roku. Modely Galaxy A35 a Galaxy A55 přichází ve jménu designových, ale i početných hardwarových změn. Druhý zmíněný smartphone střední třídy máme od pondělka v redakci.

Samsung Galaxy A55 představuje návrat výrobce ke kovovému rámu. Boční hrany jsou tentokrát zcela ploché a tlačítka se nachází na mírně vyvýšeném místečku, jemuž se přezdívá Key Island. Jednoduše jde o ostrůvek, kterým se mají nové modely řady Galaxy A odlišit od konkurence, výrobcem je přitom zdánlivě propagován jako významná designová novinka. Faktem však je, že si jej ve skutečnosti máte problém všimnout – což je ale za mě ta lepší verze, jelikož na oficiálních renderech se jeví až příšerně vystouplý. Záda telefonu jsou pokrytá sklem, které jim dodává prémiový nádech, avšak neskutečně se špiní (a poměrně špatně se čistí).

Pod kapotou Galaxy A55 se nachází čipset 4nm Exynos 1480, jenž přináší vyšší výkon a lepší energetickou efektivitu. Co se týče výdrže 5 000mAh baterie, Samsung ve svých materiálech hovoří o schopnosti přehrávat video až 28 hodin zcela nepřetržitě. Jak si baterie vede při běžném denním používání, se dozvíte v recenzi, kterou pro vás aktuálně připravuji.

Samsung Galaxy A55 záda

Dominantou přední strany telefonu je bezesporu 6,6palcový AMOLED panel, jenž mě zatím nezklamal ničím jiným než silnými rámečky, které by v roce 2024 už prostě a jednoduše měly být výrazně tenčí (po srovnání se staršími Ačky od Samsungu mám dokonce pocit, že to bylo před lety mnohem lepší).

Samsung Galaxy A55 startuje na 11 999 korunách, což už je částka, která odpovídá solidnímu produktu. Zda si telefon dokáže cenu obhájit, uvidíme až po testování.

Co vás na modelu Samsung Galaxy A55 zajímá?

Zdroje: Vlastní, tiskový brífink společnosti Samsung

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)