Samsung se prý odhodlal k nečekanému kroku. Upustí od zbytečných snímačů

Galaxy A53

Většina z dnešních mobilů má zpravidla tři nebo více snímačů. A je jedno, zda jde o telefon za 5 000 Kč, nebo vlajkovou loď. Výrobci mají zkrátka potřebu vměstnat do svých mobilů i zcela zbytečné fotoaparáty kvůli tomu, aby byl celkový dojem co nejlepší. Jenže s tím má být alespoň v případě Samsung telefonů konec.

Nové Samsungy se prý zbaví zbytečných fotoaparátů

Nadcházející telefony Samsung Galaxy A24, A34 a A54 dostanou prostě jen hlavní a ultraširoký fotoaparát, takže nebudete mít půlku zadní části mobilu pokrytou zbytečnými snímači, které stejně nikdy nepoužijete. Tento krok by mohl teoreticky inspirovat i další výrobce jako je třeba Xiaomi či realme. Stejný zdroj navíc tvrdí, že Samsung Galaxy A24 dostane 50Mpx hlavní snímač, 8Mpx ultraširoký a 5Mpx makro. Model A34 má dostat 48Mpx hlavní fotoaparát a Galaxy A54 dostane prý 50Mpx hlavní a překvapivě pouze 5Mpx ultraširoký senzor.

Telefony samozřejmě přijdou na trh až příští rok, takže berte tyto informace s rezervou.

Ocenili byste tento krok i u jiných výrobců?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)