Samsung Galaxy A42 5G konečně odhaluje své specifikace. Více než měsíc po vydání

galaxy a42

Samsung sice představil svůj model Galaxy A42 5G již před měsícem, ovšem až nyní známe kompletní specifikace. Jedná se o nejlevnější telefon s podporou 5G od jihokorejského giganta, přičemž nám prozatím bylo ukázáno pouze pár reklamních plakátů, parametry displeje a úložiště. Tím to v podstatě končilo.

Samsung Galaxy A42 5G specifikace

Přední stranu telefonu tedy pokrývá 6,6″ AMOLED displej s Full HD+ rozlišením. Narušuje jej kapkovitý výřez s 20 megapixelovou selfie kamerkou. Na zadní straně se pak nachází čtyři různé snímače. Ten hlavní disponuje rozlišením 48 megapixelů a světelností f/1,8. Dále je zde 8 megapixelový ultraširokoúhlý senzor, 5 megapixelová makro kamerka a také 5 megapixelový hloubkový snímač.

samsung galaxy a42 5g specifikace

Samsung sděluje podrobnější informace o použitém čipsetu pouze vyjímečně a jinak tomu není ani u Galaxy A42 5G. Dle specifikací se však zdá, že jde o nedávno představený Snapdragon 750G, který tiká také například v Xiaomi Mi 10T Lite. Sekundují mu buď 4, 6 nebo 8 GB RAM a úložiště je vždy 128 GB. Je však možné ho rozšířit skrz microSD kartu. O výdrž se stará 5 000 mAh baterie s podporou 15 W nabíjení. Potěší také čtečka otisků prstů v displeji. Tento model bude dostupný ve variantách Prism Dot White, Prism Dot Black a Prism Dot Gray.

Jak se vám telefon líbí?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)