Samsung Galaxy A41 oficiálně: 6,1″ OLED panel a čtečka v displeji

samsung galaxy a41 oficiálně

Samsung Galaxy A41 byl viděn na fotografiích již ze začátku roku, ovšem až dnes se oficiálně představil v Japonsku. Jedná se zatím spíše o předběžné oznámení, jelikož se Galaxy A41 chystá trh zasáhnout až v červnu. Vyplatí se oproti Galaxy A40, tedy předchozí generaci? A jakou výbavu telefon nabídne?

Samsung Galaxy A41 oficiálně představen

Samsung Galaxy A41 má poměrně velké výhody, oproti svému staršímu bratříčkovi. Začněme větším 6,1″ Full HD + Super AMOLED displejem, který má kapkovitý výřez s 25 megapixelovou selfie kamerou. Čtečku otisků prstů nově nalezneme rovnou v displeji, v předchozí generaci byla na zadní straně. Změn doznal také zadní fotoaparát. Hlavní disponuje rozlišením 48 megapixelů, sekundují mu 8 megapixelový ultraširokoúhlý a 5 megapixeový hloubkový senzor.

Srdcem telefonu je čipset Helio P65, kterému sekundují 4 GB operační paměti RAM a 64 GB úložiště. O výdrž baterie se stará 3 500 mAh akumulátor s podporou rychlého 15W nabíjení. Nechybí samozřejmě Android 10 s nadstavbou One UI 2.0 či třeba certifikace IP68. Telefon bude k dispozici v modré, černé a bílé barvě. Samsung zatím nesdělil žádné podrobnosti o ceně.

Jak se vám telefon líbí?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)