Samsung oficiálně představil svůj nejlevnější 5G telefon – Galaxy A32. Čím zaujme?

nový samsung mobil

Samsung právě oficiálně představil svůj dosud nejlevnější 5G telefon – Galaxy A32 5G. Jedná se o telefon se zajímavým designem i parametry, přičemž cena vás možná překvapí. V Evropě, tedy i u nás bude navíc dostupný již 12. února. Pojďme si jej tedy představit.

Samsung Galaxy A32 5G oficiálně

Přední stranu telefonu pokrývá 6,5″ TFT LCD Infinity-V panel s HD+ rozlišením. Narušuje jej kapkovitý výřez s 13 MPx selfie kamerou. Na zadní straně nalezneme na Samsung poměrně netradiční soustavu fotoaparátů. Nachází se zde 48 MPx hlavní snímač, dále je zde 8 MPx ultraširoký objektiv, 5 MPx makro snímač a 5 MPx hloubkový senzor. O výkon se zde stará nespecifikovaný osmijádrový čipset, jehož procesor disponuje frekvencí 2,0 GHz. Dle posledních informací se však jedná o MediaTek Dimensity 720.

Někoho může překvapit i poměrně rozsáhlá nabídka RAM paměti. V základu má totiž pouze 4 GB, ve střední variantě 6 GB a v té nejvyšší verzi pak 8 GB. Základní úložiště je pak 64 GB, ovšem existuje i 128 GB varianta. Úložiště je navíc možné rozšířit o microSD kartu. Potěší rovněž 5 000 mAh baterie s podporou 15 W nabíjení. Čtečka otisků prstů je kvůli LCD panelu umístěna v power tlačítku na pravém boku. Telefon je k dispozici v barvách Awesome Black, Awesome White, Awesome Blue a Awesome Violet a základní verze vyjde na 280 EUR, což je asi 7 300 korun.

Jak se vám líbí nový Samsung?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)