TOPlist

Samsung oficiálně ukázal model Galaxy A23. Na papíře jde o solidní propadák

Samsung Galaxy A23

Samsung a jeho řada Galaxy A je po celém světě velice populární a tak není divu, že se dnes světu odhalily další dva mobily, Galaxy A13 a Galaxy A23. V následujících řádcích si představíme druhý zmíněný model, který cílí na střední třídu.

Samsung Galaxy A23 přišel nejen o 90Hz displej

Samsung Galaxy A23 se od původního Galaxy A22 liší hned v několika ohledech. Můžeme začít třeba velikostí displeje, která narostla z 6,4 na 6,6 palce a disponuje rozlišením 2408 x 1080 pixelů, což je jistě lepší výsledek. Na druhou stranu jsme přišli o 90Hz obnovovací frekvenci, což začíná být v podobné cenové kategorii standard. Narušuje jej výřez s 8Mpx selfie kamerkou.

Na zadní straně nalezneme nový 50Mpx hlavní snímač, 5Mpx ultraširoký fotoaparát a 2Mpx kamerky (makro a hloubkový). Předchozí Galaxy A22 přitom disponoval 48Mpx hlavním foťákem a 8Mpx ultraširokým snímačem.

samsung galaxy a23

Jihokorejská firma nezveřejnila použitý čipset. Jen dodala, že disponuje osmi jádry. Ať už jde o jakýkoliv čip, dopomáhat mu má 4, 6 nebo 8 GB operační paměti a 64/128GB úložiště s možností rozšíření díky microSD slotu. Můžeme také počítat s Androidem 12 a nadstavbou One UI 4.1. Výdrž pak dostala na starost 5000mAh baterie s podporou 25W nabíjení, což je oproti 15W podstatné zlepšení.

Bohužel jsme se nedozvěděli žádné informace o cenách, což je rozhodně škoda. Střední třída je letos díky řadám jako Redmi Note 11 nebo realme 9 dosti konkurenceschopná a tak pokud bude podobná jako loni, díváme se (alespoň na papíře) na jeden z nejhorších telefonů co se poměru cena/výkon týče ve své třídě.

Co říkáte na nový Samsung?

Zdroj: Samsung

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)