Samsung Galaxy A03 Core představen, použitý čipset je velkým překvapením

Samsung Galaxy A03 Core titul

Smartphony od Samsungu, to nejsou jen drahé ohebné modely či špičková řada Galaxy S. Své pevné místo v portfoliu tohoto jihokorejského giganta mají i chytré telefony z řady Galaxy A. Ta má přitom až nezvykle široký rozptyl a vedle smartphonů vyšší/střední třídy v ní nalezneme i ultralevné modely. A právě ty se dočkaly nového zástupce v podobě modelu Samsung Galaxy A03 Core.

Samsung Galaxy A03 Core s čínským čipsetem

Novinka ze stáje Samsungu je přitom jen dalším důkazem sílící pozice čínských čipsetů Unisoc – dříve známých pod názvem Spreadtrum. Ty sice ještě ani zdaleka nemají ambice ohrozit Qualcomm či MediaTek alespoň ve střední třídě, nicméně to nic nemění na faktu, že se s nimi začínáme čím dál více setkávat i v chytrých telefonech. Spoléhají na ně přitom i smartphony značek jako Nokia, Motorola, Realme, Oppo či TCL. Tento seznam tak nově rozšiřuje i gigant v podobě Samsungu. Pro samotný Unisoc, který ještě poměrně nedávno dodával své produkty téměř výhradně jen do televizorů, levných TV boxů a čínských tabletů se tak rozhodně jedná o úspěch.

Zpět ale ke smartphonu Samsung Galaxy A03 Core. Ten využívá konkrétně čipset Unisoc SC9863A, jehož výkon je srovnatelný s MediaTekem P22 či o něco nižší než u Snapdragonu 439. Čipset je využívá, již zastaralý, 28nm výrobní proces. Použitý osmijádrový procesor má jádra Cortex-A55 taktovaná maximálně na 1,6 GHz a o grafický výkon se stará čip PowerVR GE8322.

Čipset je pak spárován se 2 GB RAM a 32GB úložištěm rozšířitelným o microSD karty. Použitý IPS displej má úhlopříčku 6,5″ a HD+ rozlišení. Na zádech telefonu se pak nachází jediný, 8MPx fotoaparát. Použitá baterie s kapacitou 5 000 mAh pak, vzhledem k hardwarové výbavě, slibuje obstojnou výdrž na jedno nabití. To probíhá nanejvýš 10W výkonem a s žádným rychlonabíjením tak nepočítejte. Detaily o ceně ani dostupnosti zatím nejsou známé.

Koupili byste si telefon s čipsetem Unisoc?

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)