Samsung Galaxy A01 Core oficiálně: Android 10 Go s cenou pod 2 tisíce

samsung galaxy a01 core

Bez většího poprasku dnes Samsung oficiálně představil svůj vstupní model Galaxy A01 Core. Jedná se o vůbec nejlevnější Samsung telefon a podle toho vypadá taky jeho výbava. Pojďme se na něj tedy podívat.

Samsung Galaxy A01 Core oficiálně

Přední stranu pokrývá 5,3″ PLS LCD panel s HD+ rozlišením a poměrem stran 18,5:9. Pro selfies poslouží 5 megapixelová kamerka a na zadní strabě nalezneme 8 megapixelový hlavní fotoaparát. Telefon běží na systému Android 10 Go a o výkon se stará MediaTek MT6739. Ten byl představen již v roce 2017, takže máme jisté pochybnosti o plynulosti toho telefonu, ale třeba nás reálné testy překvapí. Sekunduje mu pouze 1 GB operační paměti RAM a 16 či 32 GB úložiště.

O výdrž se stará 3 000 mAh akumulátor a nechybí ani audio jack či hybridní slot pro SIM karty. Galaxy A01 Core je k dispozici v modré, černé a červené barvě s maloobchodní doporučenou cenou 1 099 000 IDR, tedy asi 1 700 korun bez daně. O globální dostupnosti bohužel zatím nepadla zmínka.

Co říkáte na nejlevnější Samsung mobil?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)