TOPlist

Dokážete si to představit? Do nových Samsung telefonů zamíří funkce, kterou známe z výkonných PC

samsung galaxy s22 ray tracing

Grafický kabátek u her je něco, co se neustále posouvá směrem kupředu. Podívejte se na tituly jako třeba Red Dead Redemption 2 (obzvlášť PC verze), Forza Horizon 4 nebo třeba Cyberpunk 2077. Před patnácti lety byste si těžko dokázali představit, že hry mohou mít tak parádní a uvěřitelnou grafiku. Před několika lety jsme se dočkali vylepšení, které sice ještě nenaplnilo svůj potenciál, avšak se začíná objevovat ve větším počtu titulů. Řeč je samozřejmě o hardwarově akcelerovaném ray tracingu, který se před několika lety objevil v desktopových grafických kartách.

Ray tracing v mobilních hrách

Ray tracing je však také součástí nové generace konzolí Playstation 5 a Xbox Series a příští rok se objeví i na chystaných telefonech od Samsungu. Grafický čip v Exynosu 2200 bude založený na architektuře RDNA 2 od AMD a zároveň zachovává podporu této technologie z laptopových a desktopových grafických karet.

Ray tracing

Nebude však chybět ani podpora Variable Rate Shading, což je technologie umožňující vykreslovat některé objekty s vyšší kvalitou. Tento grafický čip by měl být dokonce o něco rychlejší, než připravovaný Mali-G710, ovšem konečný výsledek bude záviset kromě jiného také na taktovací frekvenci. Otázkou zůstává, s kým se jihokorejský gigant domluví a které hry budou při launchi nových telefonů tuto technologii podporovat. Rozhodně se nedá očekávat, že bude ray tracing na stejné či podobné úrovni jako u nových herních konzolí či počítačů, ovšem jistě je to slibný start. Ostatně to co všechno dokáže demonstruje demo video, na které se můžete podívat níže.

Nvidia’s Newest RTX Demo

Nvidia's Newest RTX Demo

Oceníte ray tracing u mobilních her?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)