Samsung zveřejnil novinky, které přijdou s Oreo aktualizací

samsung experience 9 android 8 oreo

Společnost Samsung je stále blíže a blíže k vydání Androidu Oreo na své telefony. Před několika dny se ukončilo beta testování. Očekáváme tak, že se ještě tento měsíc dočkáme. Společně s aktualizací na novou verzi Androidu, se také aktualizuje nadstavba na Samsung Experience 9. Tohle jsou novinky.

Samsung Experience 9 přináší několik novinek

Android 8 Oreo už je nějakou tu dobu na trhu, ale většina telefonů jej stále nemá. Stejně je na tom i Samsung, který si dává jako už je zvykem, poměrně na čas. Jeden z důvodů však může být i to, že se nejedná o klasickou aktualizaci na Oreo, ale přidávají se také novinky do samotné nadstavby, která se nyní nazývá Samsung Experience (dříve se jmenovala TouchWiz).

Velkou aktualizací projde klávesnice. Jednak se dostává na úpravu panelu u klávesnice, ve kterém půjdou jednoduše měnit rychlé funkce jako třeba samolepky, emoji, GIF, nastavení apod. V klávesnici také budou k dispozici čtyři vysoce kontrastní témata. Nastavení klávesnice bylo značně zjednodušeno. Dále se přidávají nové emoji ikony, GIF obrázky i samolepky.

Dále se předělalo vyhledávání v menu s aplikacemi. Nově nabízí rychlejší a přesnější výsledky, ať už hledáte aplikaci nebo soubor v telefonu. Pokud vyhledáte kontakty, nastavení, soubory či zprávy, tak se zobrazí ve speciální kartě, nebude se tak vůbec otevírat samotná aplikace. Pokud hledáte aplikaci, tak se vám budou nově zobrazovat i výsledky z Galaxy Apps či obchodu Google Play.

Samsung na Bixby asistenta nezapomněl

Na Bixby se také nezapomnělo, nově vás upozorní na počasí rovnou při budíku. Dále si budete moct upravit barvu displeje, k dispozici bude několik různých barev. To se hodí například na delší čtení, kdy se tolik nebudou unavovat oči. Přidává se také ikonka pro Samsung Cloud, přidávají se karty pro rychlé ovládání zařízení přes Samsung Connect. V Samsung Connect také půjde nastavit automatizace různých úkonů, například zapnutí televize a světel ve 20:00 každý den.

Další novinkou je Dual Messenger, tato funkce umožní duplikovat aplikaci, ke které se pak budete moct připojit s jiným účtem. Vylepšil se také Samsung DeX, kdy konečně podporuje i FullHD či WQHD monitory. Game Launcher pak umožní lepší hraní na monitoru. Na závěr Samsung upozorňuje, že se nejedná o všechny novinky. Uvidíme, co si ještě přichystá do stabilní verze, která by měla brzy vyjít.

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8

0.2
 • Displej 5.8, 1440 x 2960 pixelů, Super AMOLED, 570 ppi
 • Procesor Samsung Exynos 8895
 • RAM 4GB
 • Fotoaparát 12 MP
 • Baterie 3000 mAh
 • Cena od 7 699 Kč
Samsung Galaxy Note8

Samsung Galaxy Note8

7.5
 • Displej 6.3", 1440 x 2960 pixelů, Super AMOLED
 • Procesor Samsung Exynos 8895
 • RAM 6GB
 • Fotoaparát 12 MP
 • Baterie 3300 mAh
 • Cena od 21 990 Kč

Těšíte se na novinky, které se chystají do Samsung Experience 9?

Zdroj: sammobile.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)