Nechtěné dotyky na Samsung Edge displeji? Poradíme jak se jich zbavit.

Samsung Edge Displej nechtěné doteky

Společnost Samsung již delší dobu používá u svých top modelů tzv. Edge displej. Tato vychytávka vypadá na pohled opravdu perfektně a ještě umocňuje dojem z bezrámečkového displeje. Bohužel se ale lze setkat při používá těchto displejů s nepříjemným jevem, kdy svojí dlaní při držení telefonu nechtěně mačkáte okraj displeje. Naštěstí na to existuje řešení.

Co je to Edge displej?

Edge displej je marketingové označení Samsungu pro displej, který je na krajích ohnutý směrem dolu. Tento displej vlastně přetéká přes okraje. Při čelním pohledu na telefon to vypadá, že mobil nemá žádné rámečky na bocích. Kromě designového přínosu ho Samsung využívá k několika funkcím. Samsung Edge displej může například zastoupit notifikační diodu a když je telefon položený displejem dolů, rozsvítí se jeho kraje, abyste nezmeškali vaši notifikaci. Dalším bonusem je rychlý přístup k aplikacím, které si můžete schovat právě na kraj displeje. Při jeho používání ale můžete narazit na zásadní problém. Tím, jak je Samsung Edge displej zahnutý přes okraje, je velice snadné dlaní a nebo prsty, kterými držíte telefon, stisknout něco na displeji a telefon se pak chová jak zblázněný, protože neví, na co klikáte. Mě osobně se to nejčastěji stává při čtení v posteli, kdy telefon míří na můj obličej displejem dolů a je potřeba ho držet všemi prsty, aby mi 6.4″ placka nezlomila při pádu nos.

Jak vypadá Edge displej

Řešení přímo od Samsungu

Samsung si problém Edge displeje evidentně uvědomuje a tak ve svém obchodu s aplikacemi Galaxy Store nabízí ke stažení zdarma aplikaci EdgeTouch, neboli česky Dotykový okraj. V této aplikaci můžete využít přednastavené volby a nebo si sami nastavit plochu, která nebude citlivá na doteky. Těchto předvoleb si můžete uložit několik a snadno je pak měnit během používání. V aplikaci si lze zobrazit zónu, kde jste omezili citlivost na dotek. Toto zobrazení je možné nechat zapnuté a vyzkoušet ho v oblíbených aplikacích. Tuto aplikaci bohužel nenaleznete na běžném Google Play, takže je běžným způsobem dostupná pouze pro telefony od Samsungu. Zahnutý Edge displej naleznete na top modelech od Samsungu – Galaxy S10 a S10 Plus, Galaxy Note 9 a očekáváme ho i u Galaxy Note 10.

Setkali jste se někdy s nechtěnými doteky?

Zdroj: samsung.com

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)