Starší Samsung mobily dostanou šikovnou funkci z Androida 11

Samsung dočasná oprávnění aplikace Android 11

Když před rokem vyrazil do telefonů systém Android 11, nesl s sebou mimo jiné i jednu velmi šikovnou bezpečnostní vychytávku. Aplikace, které v mobilu požadovaly přístup například k úložišti, fotoaparátu či určování polohy, nemají od této verze zmíněná práva na neomezenou dobu jako dříve. Po nějaké době nepoužívání aplikace její dočasná oprávnění vyprší a pokud je po spuštění ještě někdy později potřebuje, musí si o ně požádat znovu.

Jestli máte starší Samsung telefon, který se jedenáctého Androida nedočkal a tato funkce se vám zamlouvá, můžete jásat. Korejská firma ji zavádí rovnou do své nadstavby. Novinka bude spuštěna od letošního prosince a bude se týkat ne jedné či dvou starších verzí systému, ale dokonce všech Samsung mobilů s verzí Android 6.0 Marshmallow či novější. Funkce bude automaticky spuštěna u aplikací, které jsou kompatibilní či byly přímo vyvinuty pro Android 11. U těch ostatních bude možné tato dočasná oprávnění zapnout manuálně v nastavení.

Jak moc kontrolujete, o co která aplikace žádá?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)