Nový Samsung DeX pro Windows a macOS nabídne skvělé novinky

samsung dex

Na konferenci v New Yorku, kde Samsung představil svou vlajkovou loď Galaxy Note 10 a Galaxy Note 10+ zároveň došlo slovo i na novou generaci prostřední Samsung DeX. Původně bylo v plánech Samsungu využít smartphone jako klasický počítač, tedy připojit klávesnici, myš a monitor. Nové prostředí DeX je však mnohem jednodušší. Stačí telefon propojit skrz USB-C s počítačem, kde je Windows 7 a novější či macOS 10.13 a novější a začít DeX okamžitě používat.

Pro DeX jsou nově také přizpůsobeny aplikace, jako například Office od Microsoftu, který se více podobá té desktopové verzi, nežli té mobilní (přesto, že vše běží z telefonu). Další novou funkcí je možnost okamžitého přesouvání souborů mezi oběma zařízeními. Pro přesunutí libovolného souboru stačí DeX otevřít v okně a následně pomocí myši přetáhnout (stejně jako bychom přesouvali soubor ze složky do jiné složky). DeX umožňuje spouštět také hry na velkém displeji. Hráči tak budou mít jistě výhodu oproti ostatním.

Galaxy Note 10 with Samsung DeX for PC, Link to Windows, and PlayGalaxy Link

Galaxy Note 10 with Samsung DeX for PC, Link to Windows, and PlayGalaxy Link

Samsung také oznámil spolupráci s Microsoftem, kdy na Windows budeme moci využít mnohem větší provázanost. Tímto krokem se společnosti zřejmě nechali inspirovat Applem, který právě provázanost mezi systémy nabízí. Časem budeme i na klasických PC zvedat hovory či psát SMS zprávy, což je jistě skvělá funkce. Nový DeX je k dispozici pouze na nejnovější Galaxy Note 10 a 10 +. Zda se podpory dočkáme i na starších telefonech zatím není jisté.

Zkusili jste někdy Samsung DeX?

Zdroj: samsung.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)