Samsung představil nové Chromebooky. Co nabídnou?

samsung chromebook 4

Samsung používá Chrome OS ve svých levnějších noteboocích již delší dobu. Dokonce byl jedním z prvních výrobců, který začal brát tento operační systém vážně a dal mu šanci. Posledním levnějším laptopem je však Chromebook 3, který vyšel již v roce 2017 a nyní konečně přichází další generace.

Samsung představil celkem dva notebooky, přičem levnější varianta začíná na 229,99 dolarech. Nabídne 11,6″ displej s rozlišením 1366×768, 4 či 6 GB operační paměti RAM a jako úložiště poslouží 32 nebo 64 GB eMMC paměť. Procesor může být pro mnohé kámen úrazu, jelikož se Samsung rozhodl pro Intel Celeron N4000, který je taktován na 1,1 GHz. To značí, že Chromebook 4 bude opravdu určen pouze na základní práci. Jako cenu útěchy můžeme brát pouze 6W TDP, což značí skvělou výdrž baterie. Samsung tvrdí, že vydrží až 12 hodin při běžném používání.

Co se týče konektivity, poslouží nám jeden port USB-C, který poslouží jak pro nabíjení, tak pro připojení externího zařízení. Nechybí ani klasické USB-A 3.0, slot na microSD karty, 3,5mm jack, Wi-Fi 5 či Bluetooth. Kromě tohoto Chromebooku představil Google také jeho Plus variantu, která se od svého menšího bratra ve specifikacích nijak neliší, pouze nabídne větší 15,6″ displej s Full HD rozlišením a jeden USB-C port navíc. Chromebook 4 Plus pak začíná na 299,99 dolarech.

Co říkáte na nový Chromebook 4?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)