Samsung představí nejchytřejší vysavač na trhu! Do hry vstoupí umělá inteligence

Vysavač Samsung
  • Samsung oznámil vývoj nového robotického vysavače Bespoke Jet Bot Combo
  • Jedná se o první kombinovaný robotický AI vysavač s mopem
  • Vyčistí specifické skvrny a vrátí se do stanice ohřát mop pro intenzivnější čištění

Korejský Samsung nedávno oznámil nadcházející model vysavače Bespoke Jet Bot Combo, který má být chytřejší než většina současných modelů na trhu. Vylepšené funkce kombinují robotický vysavač, čištění parou, mop, umělou inteligenci a jedná se o vůbec první takový produkt. Nový model navazuje na předchozí model Bespoke Jet Bot AI+ a kromě spousty nových funkcí nabídne efektivnější AI navigaci pro detekci objektů v domácnosti.

Díky novému 3D senzoru umožní přesněji identifikovat prostory, dokáže se vyhnout překážkám, rozeznat nábytek i automaticky navrhnout zakázané zóny. Díky integraci umělé inteligence je praktickou funkcí také identifikace míst s vyšším výskytem nečistot. Vysavač se tak může více zaměřit na určité oblasti a poskytnout jim důkladnější péči. V tiskové zprávě společnost zmínila, že v momentě kdy detekuje skvrnu, vrátí se do nabíjecí stanice, nahřeje podložky mopu a následně se vrátí na místo uklidit nepořádek.

Samsung AI Robotic Cleaner – The Bespoke Jet Bot Combo – DETAILED REVIEW !!

Samsung AI Robotic Cleaner - The Bespoke Jet Bot Combo - DETAILED REVIEW !!

Kromě zmíněných praktických funkcí dokáže také spolehlivě rozpoznat vysávaný povrch, například při najetí na koberec sám upraví výkon. Po této nároční práci se robot vrátí do úklidové stanice, kde sám vypere podložku mopu a vysuší ji horkým vzduchem jako prevenci zápachu a plísni. Tento produkt by mohl svými inovacemi připomínat některé výrobky ze sci-fi filmů nebo robotické pomocníky z Jetsonů.

Bespoke Jet Bot Combo by měl být představen na veletrhu CES 2024, ale zatím je ve fázi vývoje. Společnost zatím neposkytla žádné další podrobné specifikace, ale dá se předpokládat, že cena bude o něco vyšší, než u předchozího modelu. Ten aktuálně zhruba vyjde na 40 tisíc a dá se koupit i na českém trhu.

Máte zkušenosti s robotickými vysavači Samsung?

Zdroj: Gizmodo, news.samsung

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)